AMP w szachach

Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach – Chorzów 2019

W dniach 18-20.01.2019 r. odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Szachach. O medale walczyło 41 szkół wyższych (ok. 300 zawodników). W Akademickich Mistrzostwach Polski była prowadzona klasyfikacja generalna uczelni oraz w trzech typach szkół wyższych: uczelnie techniczne, uniwersytety, uczelnie społeczno- przyrodnicze.

Akademickim Mistrzem Polski w turnieju drużynowym szkół wyższych został zespół Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Reprezentanci naszej uczelni  w klasyfikacji uniwersytetów zajęli 11 miejsce natomiast w klasyfikacji szkół wyższych 29 miejsce. Studenci Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego wygrali 4 mecze i 5 przegrali.

W klasyfikacji uniwersytetów złoty medal zdobył  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, srebrny medal uzyskali studenci Uniwersytetu Warszawskiego, brązowy medal przypadł Uniwersytetowi Mikołaja Kopernika w Toruniu.

AZS UWM Olsztyn reprezentowali: Maria Kamińska, Piotr Renkowski (kapitan), Marek Adamowicz, Grzegorz Hennig, Artur Szostek, Janusz Pryczkowski.