Akademickie Mistrzostwa Polski w biegach przełajowych

Przełajowe biegi od lat w Łodzi

W dniach 25-26 marca 2017 roku odbyły się tradycyjnie w Łodzi Akademickie Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych. Na trasy przygotowane przez organizatora Politechnikę Łódzką wyruszyli studenci-zawodnicy z całej Polski studiujący na różnych typach uczelni od Uniwersytetów przez AWF-y oraz uczelnie medyczne, techniczne, przyrodnicze etc.

Kobiety rywalizowały na dwóch dystansach 3km i 6km, mężczyźni natomiast mieli do pokonania 4,5km oraz 9km. Studenci naszej Uczelni również zaznaczyli swoją obecność w tej dość licznie obsadzonej imprezie sportowej. Kobiety zajęły III m w klasyfikacji Uniwersytetów a mężczyźni IV

Całej reprezentacji sekcji lekkoatletycznej gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zmaganiach na AMP w Lekkiej atletyce już w maju br.

Reprezentacja składała się Kobiety:
Budziłek Martyna WNoŚ, Bogusz Justyna WNoŚ, Kaczmarczyk Justyna WMW, Kędzia Milena WNM, Kościesza Patrycja WNS, Milanowska Beata WGIPiB,
Pieczulis Krystyna SWFiS, Trzeciak Magdalena WGIPiB,

Mężczyźni: