Nasze osiągnięcia

Mgr Magdalena Cierach, mgr Barbara Mindziul i mgr Kamila Narbutt-Rogalska są autorkami skryptu cieszącego się popularnością nie tylko na naszym Uniwersytecie, ale także na innych uczelniach wyższych. Podręcznik "English for Social Sciences" został napisany z myślą o studentach studiów II stopnia Wydziału Nauk Społecznych, którzy chcieliby rozwijać swoje umiejętności językowe w zakresie słownictwa specjalistycznego.

 

 

Mgr Karol Gotfryd i mgr Izabela Gotfryd

Magazyn 'The Teacher' to prestiżowe czasopismo dla nauczycieli szukających innowacyjnych rozwiązań, pragnących być na bieżąco ze światowymi trendami nauczania języka angielskiego. Nowatorskie teksty publikowane w magazynie obfitują w świeże idee i inspirujące pomysły, które pozwalają nauczycielom urozmaicić metodyczny warsztat. Autorami są wykładowcy, autorzy podręczników oraz znani specjaliści English Language Teaching.

  

 

 Mgr Beata Podwysocka i mgr Anna Żebrowska

 

Dr Janusz Rozłucki - od 1977 roku pracownik Wyższej Szkoły Pedagogicznej, później Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

 

 

 

Dr Grzegorz Supady – germanista, tłumacz i dziennikarz. W latach 1983-1987 pracował w Katedrze Literatury Niemieckiej Uniwersytetu Łódzkiego, w latach 1987-1999 był lektorem języka niemieckiego WSP, a od roku 1999 jest wykładowcą tego języka w UWM w Olsztynie. Związany z czasopismami regionalnymi „Borussia”, „Allensteiner Nachrichten”, „Masurische Storchenpost” i „Der Edelrabe” (RFN), publikował też w pismach naukowych „Przegląd Glottodydaktyczny”, „Prace Literaturoznawcze”, „Silesia Nova”, „Zarys”, „Studia Pedagogiczno-Artystyczne”, „Komunikaty Mazursko-Warmińskie”, „Okolice Ostródy”, „Rocznik Mazurski” oraz „Tematy i Konteksty”. Wydał dwie książki: Wichert nieznany / Der unbekannte Wichert (Olsztyn 2011) i Theodor Gottlieb von Hippel. Ekscentryczny literat z Królewca (Warszawa 2013). Na język polski przełożył wspomnienia M. hr. Dönhoff Nazwy, których nikt już nie wymienia (Olsztyn 2001), a także poezje J. J. Claßena (Jak wietrzne wizje dźwięczą dzwony Winety, Görlitz 2016) i F. Gregoroviusa (Pieśni polskie i węgierskie, Olsztyn 2015, 2016 – jako audiobook).

      +

     

   

 

 

Dr Robert Bieliński - doktor nauk humanistycznych, od 2003 roku nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Stypendysta rządu RP w Instytucie Języka Rosyjskiego im. Puszkina w Moskwie. Aktor  w studenckim kółku teatralnym Akme.  Główny kierunek zainteresowań naukowych autora to rosyjska literatura emigracyjna, w tym twórczość Eduarda Limonowa. Jego hobby to: pisanie wierszy i opowiadań, muzyka, podróże.

Najważniejsze publikacje: Ediczka Eduarda Limonowa a kategoria "zbędnego człowieka"; Raj czy Sodoma? Obraz Nowego Jorku w powieści "To ja - Ediczka"  Eduarda  Limonowa oraz Niegodziwiec przed lustrem.. Dialog Ediczki z samym sobą na podstawie trylogii rosyjskiej Eduarda Limonowa.