LETNIA SESJA EGZAMINACYJNA I SESJA POPRAWKOWA

EGZAMIN KOŃCOWY Z JĘZYKA OBCEGO - INFORMACJE DLA STUDENTÓW

Szanowni Studenci,

egzamin z języka obcego w semestrze letnim w roku akademickim 2020/2021 odbędzie się w zmienionej formie. Poniżej znajdują się zasady przeprowadzania egzaminu z wykorzystaniem metod i technik komunikacji na odległość.

TUTAJ: HARMONOGRAM SESJI EGZAMINACYJNEJ

OPIS EGZAMINU:

FORMA:

• egzamin ustny przeprowadzany jest w czasie rzeczywistym na platformie MS Teams.

TERMIN:

• egzamin będzie przeprowadzony w czasie ustalonym przez lektora i daną grupę egzaminacyjną co najmniej trzy dni przed egzaminem, podczas letniej sesji egzaminacyjnej, tj. pomiędzy 14.06.2021 r. – 27.06.2021 r

CZAS TRWANIA:

• 10-15 minut

LICZBA PYTAŃ:

• każdy student losuje zestaw składający się z 2 pytań

OCENA:

• o wyniku egzaminu ustnego student zostaje powiadomiony po zakończeniu swojej odpowiedzi

WYMAGANIA:

Udział w egzaminie wziąć mogą wyłącznie studenci, którzy:
- zapewnią sobie na czas egzaminu dostęp do komputera z kamerą internetową, mikrofonem i dobrym łączem internetowym;
- zgłoszą gotowość przystąpienia do egzaminu w terminie wskazanym przez osobę egzaminującą (nie będzie można dołączyć do grupy zdających po tym terminie);
- przy rozpoczęciu egzaminu, na prośbę lektora, potwierdzą swoją tożsamość poprzez okazanie do kamery dokumentu ze zdjęciem.

Uwaga: warunkiem dopuszczenia do egzaminu końcowego jest zaliczenie wszystkich semestrów lektoratu języka obcego przewidzianych w programie studiów danego kierunku. Studenci, którzy dołączyli do kończącej lektorat grupy później niż przed końcem pierwszego semestru są zobowiązaniu poinformować lektora o zaliczeniach, które otrzymali poprzednio, przesyłając kartę przebiegu studiów z właściwym semestrem lub semestrami, widocznym nazwiskiem studenta i oceną z lektoratu.

Osoba egzaminująca dopuszcza do egzaminu w danym momencie jedynie egzaminowanego studenta spełniającego kryteria, o których mowa w pkt. WYMAGANIA na podstawie sporządzonej wcześniej listy osób przystępujących do egzaminu (studenci nie mogą uruchamiać transmisji samodzielnie, ani dołączać do niej bez wyraźnego zaproszenia osoby egzaminującej). O planowanej godzinie rozpoczęcia egzaminu dla poszczególnych studentów albo ich grupy osoba egzaminująca zawiadamia przystępujących do egzaminu drogą elektroniczną (mail na adres @student.uwm.edu.pl lub informacja na stronie głównej zespołu Ogłoszenia na platformie MS Teams).

UWAGA!

Jeśli w trakcie trwania egzaminu ustnego wystąpią problemy techniczne (lub podejrzenie próby nieuczciwego zdawania egzaminu), lektor może natychmiast przerwać egzamin i ustalić nowy termin (bądź wystawić ocenę negatywną w przypadku stwierdzonej próby oszustwa).

Egzaminy poprawkowe odbędą się w sesji egzaminacyjnej jesiennej (30.08.2021 r. – 12.09.2021 r.). Terminy egzaminów poprawkowych zostaną ustalone przez lektora prowadzącego lektorat i egzamin.