Uczciliśmy zmarłych absolwentów

Uczczenie pamięci zmarłych absolwentów stało się już tradycją i w okolicy Wszystkich Świętych przedstawiciele zarządu odwiedzają olsztyński cmentarz. 4 listopada br. delegacja zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie w składzie: dr inż. Bolesław Pilarek – prezes zarządu, mgr inż. Maria Bentkowska – prezes Klubu branżowego „Galeria” SA UWM i mgr Agnieszka Szulich – skarbnik zarządu odwiedziła groby absolwentów – członków SA UWM na cmentarzu komunalnym na ul. Poprzecznej w Olsztynie. Zapaleniem zniczy i modlitwą uczcili pamięć m.in. dwóch zmarłych prezesów zarządu – prof. dr hab. Zbigniewa Śmietany – byłego prorektora ART ds. nauki i przez trzy kadencje dziekana Wydziału Nauki o Żywności i prof. zw. dr hab. Andrzeja Farugi, dr h.c. – byłego prorektora ART ds. kadr i trzy kadencje dziekana Wydziału Zootechnicznego oraz prof. zw. dr hab. Teofila Mazura, dr h.c. multi– byłego rektora i prorektora ART, ks. dr Juliana Żołnierkiewicza - Infułata Archidiecezji Warmińskiej, Archiprezbitera olsztyńskiego, byłego duszpasterza akademickiego i proboszcza, związanego z kościołem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, Honorowego Członka Stowarzyszenia Absolwentów UWM, dr inż. Ryszarda Pałacha – byłego prezesa zarządu Klubu branżowego „Zootechnicy”, mgr. inż. Edmunda Misiarczyka, wiceprezesa tego Klubu, prof. dr hab. Mariana Kozłowskiego – byłego senatora i posła RP oraz prodziekana i dziekana Wydziału Zootechnicznego, mgr. inż. Eugeniusza Nowickiego, sekretarza Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów,  mgr inż. Wacława Rudaka – absolwenta pochodzącego z Wileńszczyzny, który odbył służbę wojskową za kołem polarnym na Syberii, i dopiero za zgodą premiera ZSRR Klimienta Woroszyłowa wrócił do Polski i ukończył studia na Wydziale Rolniczym, prof. dr hab. Bohdana Wilanowskiego – byłego wicewojewodę warmińsko-mazurskiego, prodziekana Wydziału Rolniczego i kierownika Instytutu Ekonomiki i Organizacji Rolnictwa oraz jego rodziny, prof. dr hab. Jerzego Chodania, wicedyrektora Instytutu Chemizacji Rolnictwa, i wielu innych absolwentów Uniwersytetu i poprzedzających go uczelni.

Cześć ich pamięci.

Komentarze nie są dozwolone.