Laury dla najlepszych

Od 19 lat marszałek województwa warmińsko-mazurskiego przyznaje laury „Najlepszym z Najlepszych”, żeby uhonorować mieszkańców Warmii i Mazur, którzy na arenach  krajowej, europejskiej i światowej swoimi osiągnięciami w poprzednim roku przyczynili się do promocji naszego regionu w kraju i na świecie. Dotychczas laurami uhonorowano ponad 430 osób, zespołów, instytucji, organizacji i przedsiębiorstw.

- Naszych laureatów  niezależnie od dziedziny – powiedział między innymi dr inż. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego – wyróżnia przede wszystkim odwaga, determinacja i świadomość własnej wartości. Swoje talenty wykorzystują tak, że wyróżniają się w kraju, Europie i na świecie. Często realizują pomysły, na które nikt wcześniej na wpadł.

Ostatnio przyznano laury za 2021 rok. W dziesięciu kategoriach wybrano 29 laureatów.  W kategorii zdrowie uhonorowano prof. zw. dr. hab. n.med. Andrzeja Grzybowskiego okulistę z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który niedawno otrzymał  prestiżową nagrodę „Founders’ Award” Międzynarodowego Towarzystwa Chirurgii Refrakcyjnej. Jest pierwszym Polakiem nagrodzonym przez to Towarzystwo.

Specjalny diamentowy Laur „Najlepszym z Najlepszych” otrzymało Warmińsko-Mazurskie Centrum Chorób Płuc w Olsztynie (dawniej Samodzielny Publiczny Zespół Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie). Centrum jest spełnieniem marzeń o kompleksowym leczeniu schorzeń układu oddechowego, jakiego do tej pory w regionie nie było. Pulmonologia, torakochirurgia, radiologia, elergologia, anestezjologia – wszystko w jednym obiekcie z najlepszą opieką specjalistów, zarządzane przez wieloletnią dyrektor szpitala Irenę Petrynę, członkini Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Serdecznie gratulujemy organizatorom i laureatom

BP

fot. FP Gustaw Marek Brzezin


 

 


Komentarze nie są dozwolone.