Mgr inż.Henryk Akus nie żyje

Ostatnio pożegnaliśmy  mgr. Inż. Henryka Akusa, absolwenta Wydziału Rolniczego Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie z roku 1980. Osobę pracowitą  i szanowaną w naszym środowisku.

Przez wiele lat był dyrektorem POLMOZBYTU w Olsztynie. W kolejnych latach kierował transportem mleczarskim. Najpierw był kierownikiem Zakładu Transportu Mleczarskiego w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Olsztynie, a później przez wiele lat był prezesem Spółdzielni Transportu Mleczarskiego „TRANSMLECZ” w Olsztynie.

Rodzina Państwa Akusów jest mocno związana z kortowskim środowiskiem, gdyż studia w naszej uczelni ukończyli przedstawiciele trzech pokoleń.  Nestor rodu, mgr inż. Henryk Akus utrzymywał ścisłe kontakty z Akademią Rolniczo-Techniczną w Olsztynie, a następnie z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Przez wiele lat był członkiem Stowarzyszenia Absolwentów UWM. Natomiast w latach  2012-2016  był  członkiem Komitetu Doradczego Izby Tradycji UWM.

Żegnaj Henryku, żegnaj Przyjacielu, w naszej pamięci żył będziesz wiecznie, jako prawy człowiek, który chętnie niesie pomoc innym.

W imieniu  Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i Fundacji im. Michała Oczapowskiego

wnuczce Katarzynie i pozostałym członkom rodziny oraz Przyjaciołom

składamy wyrazy szczerego współczucia.

PS. Pogrzeb Henryka  Akusa odbył się 19.03.2022 r. Zmarły został pochowany na cmentarzu przy ul. Poprzecznej, przy której przez wiele lat pracował w Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej.

Zdzisław Ciećko

zdj. Janusz Pająk

Komentarze nie są dozwolone.