Józef Tejchma w Wyższej Szkole Rolniczej w Olsztynie

Były minister i wicepremier Józef Tejchma bywał także w Wyższej Szkole Rolniczej w Olsztynie, gdzie spotykał się ze środowiskiem akademickim. Pamiętając o swoich korzeniach, podczas jednego z pobytów pierwszy przewodniczący Zarządu Głównego Związku Młodzieży Wiejskiej spotkał się z działaczami studenckich organizacji młodzieżowych i z zainteresowaniem wypytywał o działalność ZMW.

Bolesław Pilarek poinformował pierwszego przewodniczącego Zarządu Głównego ZMW o działalności kortowskiej studenckiej organizacji ZMW. Szczególnymi wydarzeniami w okresie kadencji Zarządu Uczelnianego ZMW w latach 1965/66 było otrzymanie sztandaru, zorganizowanie kursu przygotowawczego do egzaminów wstępnych, założenie Klubu Absolwentów Wyższej Szkoły Rolniczej i Koła ZMW Pracowników Naukowych WSR, zorganizowanie Sekcji Jeździeckiej,wręczenie Tadeuszowi Fiołnie (późniejszemu doktorowi nauk rolniczych, zastępcy przewodniczącego Wojewódzkiej Komisji Planowania Gospodarczego i dyrektorowi Wojewódzkiego Ośrodka Postępu Rolniczego w Olsztynie) tysięcznej legitymacji (w tym czasie kortowska organizacja ZMW była największą organizacja studencka w kraju) i odznaczenie kilku osób pierwszymi (po ich ustanowieniu- jeszcze nie były wydrukowane legitymacje) Złotymi Odznakami ZMW. Otrzymali je: JM Rektor prof. dr hab. Mieczysław Koter, dr Teofil Mazur (opiekun ZMW), mgr inż. Andrzej Faruga, przewodniczący Okręgowej Rady Studenckiej ZMW, Zygmunt Czarniak, wiceprzewodniczący Okręgowej Rady Studenckiej ZMW i Bolesław Pilarek.

Na zakończenie spotkania premier Józef Tejchma serdecznie pogratulował sukcesów i zachęcił do dalszej równie owocnej działalności.

Na zdjęciu w pierwszym rzędzie od prawej: JM Rektor WSR prof. dr hab. Mieczysław Koter, były opiekun studenckiej organizacji ZMW, Józef Tejchma i Bolesław Pilarek przewodniczący Zarządu Uczelnianego ZMW. W drugim rzędzie Norbert Poślednik, zastępca przewodniczącego Rady Uczelnianej ZSP i dr Lesław Kastyak. Zdjęcie: Wacław Kapusto. Panorama Północy.

Komentarze nie są dozwolone.