Dwa pożegnania

Pożegnanie profesora dr. hab. Leszka Jana Rogalskiego

W tradycji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie było uroczyste pożegnanie zmarłych profesorów w Auli. im. prof. Z. Moczarskiego. Był sztandar uniwersytecki i honorowe warty członków Senatu Akademickiego i Rady Wydziału oraz pracowników macierzystej katedry oraz liczne przemówienia. Niestety, pandemia zmusiła władze Uniwersytetu do zawieszenia tych uroczystości.

Pogrzeb prof. dr. hab. Leszka Jana Rogalskiego, prezesa Klubu Miłośników Poezji przy Stowarzyszeniu Absolwentów UWM zainaugurowała Msza św. w Kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Odprawił ją proboszcz ks. kanonik Mirosław Hulecki przy asyście diakona Andrzeja Wołoćko. W trakcie mszy zaśpiewał kolega i były współpracownik zmarłego Jerzy Paukszto. Po Mszy zmarłego pożegnali: dziekan Wydziału Rolnictwa i Leśnictwa prof. dr hab. Krzysztof Jankowski i prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM dr Bolesław Pilarek oraz żona zmarłego dr Urszula Rogalska. Natomiast doktorantka profesora dr inż. Maria Czajka przeczytała wiersz zadedykowany jej przez profesora.

Na miejsce wiecznego spoczynku (cmentarz parafialny w Bartągu) odprowadziło profesora liczne grono żałobników.

Pożegnanie Bolesława Tołłoczki

W Szkotowie w województwie warmińsko-mazurskim pochowano Bolesława Tołłoczko. 18 listopada na miejsce wiecznego spoczynku odprowadził go tłum żałobników: rodzina, przyjaciele, koledzy, byli współpracownicy i wiele, wiele osób, które poznały go przy różnych okazjach. Uroczystości towarzyszyły dwa poczty sztandarowe: Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie i miejscowego Koła Łowieckiego. W szkotowskim kościele parafialnym po Mszy św. odprawionej przez księży Andrzeja Rutkowskiego i Krzysztofa Kuleszo zmarłego pożegnali: wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Miron Sycz, były minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej Jan Krzysztof Ardanowski, prezes Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Olsztynie Romuald Tański, prezes Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie Bolesław Pilarek, prezes Zarządu Warmińsko-Mazurskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej dr hab. Krzysztof Kozłowski, prof. UWM i Władysław Płoski.

Rodzinom i Przyjaciołom zmarłych składamy wyrazy szczerego współczucia.

Komentarze nie są dozwolone.