Sześć osób z UWM nagrodzonych Laurem Najlepszym z Najlepszych

Po rocznej przerwie, spowodowanej pandemią na świecie, w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej marszałek województwa wręczył Laury Najlepszym z Najlepszych (16.09.). Aż 6 z nich trafiło do studentów i pracowników Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

To była wyjątkowa gala, gdyż nagrody odebrali zarówno zeszłoroczni, jak i tegoroczni laureaci. Gustaw Marek Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Laury Najlepszym z Najlepszych wręczył w 10. kategoriach.

- Jest mi niezwykle miło, że możemy się spotkać bezpośrednio, chociaż w pełnym rygorze. To wspaniała chwila, podczas której możemy zapoznać się z laureatami. Warmia i Mazury to piękna kraina. To wspaniała przyroda, wspaniała natura, to ciągłe dążenie do rozwoju poprzez budowanie infrastruktury, ale najlepszym skarbem naszego regionu są ludzie. Państwo tu obecni i wielu, którzy pracują codziennie na rozwój regionu osiągają sukcesy w różnych dziedzinach swojego życia zawodowego, w swojej pasji. Jesteście ambasadorami Warmii i Mazur. Dziękujemy wam bardzo. Dziękujemy serdecznie za to, że możemy żyć w regionie, który sięga ambicjami, ale również działalnością w taką przestrzeń, która jest zarezerwowana dla nielicznych – powiedział Gustaw Marek Brzezin.

W kategorii Zdrowie marszałek wyróżnił m.in. Oddział Udarowy Kliniki Neurologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego, który w ub. roku otrzymał diamentowy certyfikat Angels Europejskiej Organizacji Udarowej. Organizacja ta zauważyła i doceniła to, że w olsztyńskim Oddziale Udarowym czas od momentu rozpoczęcia diagnostyki do momentu podania leku trombolitycznego jest bardzo krótki.

- Oddział udarowy zaczął funkcjonować w grudniu 2019 r. Już po roku wspięliśmy się na szczyty dzięki wspaniałej kadrze, która doprowadziła do tego, że pacjent ma zorganizowaną opiekę od momentu powstania niedokrwienia bądź też innych komplikacji naczyniowych w obrębie mózgowia, do momentu rehabilitacji i wypisania do domu. A najważniejszy w tym wszystkim jest czas. Leczymy na najwyższym poziomie i z tego się bardzo cieszymy. Ten laur jest dla wszystkich, dla pacjentów i dla nas, bo też możemy być kiedyś pacjentami – wyjaśniał Radosław Borysiuk, dyrektor Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

W tej samej kategorii wyróżnieni zostali również studenci Collegium Medicum UWMPartycja Michalik, Szymon Maciejewski, Paweł Lipiński i Maciej SzewczykMistrzowie Polski trzeciej edycji w szyciu chirurgicznym.

- Mega ekscytacja i radość, że zostaliśmy docenieni. Dla nas to ogromny sukces. Konkurs był trudny, mieliśmy bardzo wiele zadań do wykonania i wiele drużyn do pokonania. Chcę zostać chirurgiem i myślę o chirurgii plastycznej lub twarzowo-szczękowej – zastanawiał się Szymon.

- To jest bardzo miłe uhonorowanie naszego zwycięstwa w mistrzostwach. Dodatkowo gala została przesunięta o rok przez COVID, więc to miły powrót do tych wydarzeń, które miały miejsce w 2019 r. – dodał Paweł.

Laureatami w kategorii Sport zostali: Konrad Bukowiecki, kulomiot klubu AZS UWM Olsztyn oraz Maciej Kowalewicz, absolwent kierunku turystyka i rekreacja, strzelec sportowy.

- Jestem bardzo dumny i zadowolony, że dostałem wyróżnienie, ponieważ strzelectwo sportowe nie jest popularną dyscypliną, a mimo to moje sukcesy zostały zauważone. Mam nadzieję osiągać dalsze sukcesy i rozsławiać nasz region. Jestem absolwentem Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i jestem bardzo dumny, że mogłem reprezentować także naszą uczelnię na arenach krajowych i międzynarodowych – podkreślał Maciej.

Z kolei w kategorii Społeczeństwo, Nauka, Kultura Laury odebrały: Agnieszka Napieralska ze Szkoły Zdrowia Publicznego, laureatka 4. polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Szwecji Sylwii i Beata Milanowska z Wydziału Geoinżynierii UWM

- Cieszę się, że zostałam wyróżniona. Nie spodziewałam się tego. Jest to dla mnie jeden z największych sukcesów – przekonywała Beata.

Beata Milanowska w 2019 r. została laureatką międzynarodowego konkursu dotyczącego wykorzystania systemów satelitarnych i otrzymała Kosmicznego Oskara w kategorii University Challenge.

- Wraz z zespołem zaproponowaliśmy aplikację dla osób z niepełnosprawnością, aby jak najszybciej mogli dotrzeć do celu bez takich barier jak np. schody – dodała Beata.

Galę Laur Najlepszym z Najlepszych zakończył koncert zespołu Czerwony Tulipan

Sylwia Zadworna



Komentarze nie są dozwolone.