Superbelfer jest kobietą!

 Laureatką szóstej edycji konkursu Superbelfer została mgr Karolina Wojciechowska z Wydziału Nauk Ekonomicznych. Po raz pierwszy w historii plebiscytu statuetka Superbelfra i czek na 10 tys. zł trafiły do rąk kobiety.

 Osiemnastego stycznia podczas uroczystej gali w Centrum Konferencyjnym studenci dowiedzieli się kto był najlepszym nauczycielem akademickim ubiegłego roku.

- Strzeżcie się, nadchodzi era kobiet! – zażartował rektor prof. Józef Górniewicz, komentując wyniki.

W tegorocznym plebiscycie na 16 uniwersyteckich wydziałów, na 5 najlepszymi nauczycielami okazały się kobiety. Identyczna sytuacja była w ubiegłym roku. Mgr Karolina Wojciechowska także w ubiegłym roku została wybrana najlepszym belfrem na swym wydziale (WNE). Jest absolwentką matematyki (2007 r.) i zarządzania (2009 r.). Od roku należy do Stowarzyszenia Absolwentów UWM. Uczy matematyki, statystki opisowej i matematycznej, badań operacyjnych oraz ekonomii analitycznej. Jako studentka była przewodniczącą RUSS. W tegorocznej edycji drugie miejsce zajął prof. Józef Szarek z Wydziału Medycyny Weterynaryjnej (nauczyciele akademiccy z wety dwukrotnie wygrywali plebiscyt), a trzecie miejsce przypadło dr. inż. Tomaszowi Podciborskiemu z Wydziału Geodezji i Gospodarki Przestrzennej.

Karolina Wojciechowska oprócz statuetki i czeku otrzymała także bezpłatny pobyt weekendowy dla 2 osób w Hotelu Anders , natomiast od Fundacji ŻAK zestaw obiadowy. Zdobywca drugiego miejsca prof. Szarek otrzymał zestaw kawowy od Fundacji, a od Hotelu Anders jednodniowy pobyt dla 2 osób. Dr inż. Tomasz Podciborski, który zajął miejsce trzecie otrzymał zestaw kawowy (od Fundacji ŻAK) i zaproszenie na kolację dla 2 osób od Hotelu Anders.

- Dziękuję dziekanowi prof. Niedzielskiemu, który mi zaufał i przyjął na wydział, dziękuję moim koleżankom i kolegom z katedry, samorządowi studenckiemu i swoim studentom. Ta nagroda dodaje mi energii, jest szalenie ważna, bo od studentów. Dzięki nim lubię swą pracę, miło jest wiedzieć, że mój wysiłek jest doceniany – mówiła wzruszona laureatka nie kryjąc łez.

Zapytana o receptę na bycie superbelfrem odpowiedziała: trzeba kochać to, co się robi i mieć tak fantastycznych studentów.

Obecna w auli grupa studentów WNE wyróżniała się żywiołowym dopingiem swej kandydatki. Było machanie flagami i burzliwe oklaski, kiedy ogłoszono wyniki. Równie gorący aplauz otrzymał kandydat wety, zdobywca drugiego miejsca prof. Szarek.

Tegoroczna gala miała oskarową formułę. Wyniki plebiscytu odczytywali laureaci ubiegłych lat: dr Wojciech Cymerman (pierwszy supebelfer), dr Andrzej Dawidowicz oraz dr wet. Tomasz Maślanka. Dodatkowo rektor prof. Górniewicz wręczył nagrody specjalne dr. Sławomirowi Przybylińskiemu za wieloletnią opiekę nad samorządem studenckim oraz mgr. Bogdanowi Góralowi (na wniosek Uniwersytetu Dzieci oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku) za wspieranie procesu dydaktycznego.

Uroczystość poprowadzili Kasia Staszko i Piotr Szauer z Radia UWM FM. Nagrody wręczali tancerze Zespołu Pieśni i Tańca KORTOWO. Fundatorami nagród były Fundacja ŻAK oraz Hotel Anders. Nagrody mogła także otrzymać publiczność, biorąc udział w quizie prowadzonym przez Piotra Szauera. Galę zamknął występ Teatru AKT i Melkart Ball w spektaklu In Blue.

mah

Plebiscyt na superbelfra ma na naszej uczelni już sześcioletnią tradycje, aczkolwiek zdarzały się przerwy. Pomysł narodził się w 2005 roku w gabinecie ówczesnego redaktora naczelnego Radia UWM FM Łukasza Staniszewskiego. Ideą plebiscytu organizowanego przez samorząd studencki i Radio UWM FM jest wybieranie najlepszego nauczyciela akademickiego poprzez głosowanie metodą elektroniczną. W tegorocznej edycji głosować można było do 15 stycznia. Studenci oddali 2 tys. głosów.

Komentarze nie są dozwolone.