Mgr inż. Leszek Kiełczewski nie żyje

Przed 10 laty absolwenci Wydziału Rolniczego byłej Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie postanowili oddawać szczególne honory swoim zmarłym Koleżankom i Kolegom. Otóż w dniu ich pogrzebu mieszkający w Olsztynie i chętni z innych miejscowości spotykają się przy znajdującym się przy Promenadzie Absolwentów w Kortowie głazie z tablicą poświęconą pamięci pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i poprzedzających go uczelni. W dniu i o godzinie pogrzebu zapalają znicze, składają wiązanki kwiatów, wierzący odmawiają modlitwy, a następnie wspominają zmarłych. Natomiast podczas oficjalnego pogrzebu na cmentarzu jeden z jego uczestników informuje o równoległym pożegnaniu zmarłego i zapaleniu zniczy oraz złożeniu kwiatów przed tablicą przy Promenadzie Absolwentów w Kortowie.

Ostatnio zmarł mgr inż. Leszek Kiełczewski, który urodził się 2 stycznia 1942 r w Gromadzynie – Wyknie koło Kolna. Po ukończeniu szkoły średniej podjał studia na Wydziale Rolniczym byłej Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie. W czasie studiów był życzliwym i uczynnym kolega. Chętnie bezinteresownie pomagał innym.

Po ukończeniu studiów w 1968 r. podjął pracę w Rolniczym Rejonowym Zakładzie Doświadczalnym w Szepietowie (który był wielokrotnie reorganizowany). Jednocześnie prowadził rodzinne gospodarstwo rolne w Gromadzynie – Wyknie.

Należał do Polskiego Stronnictwa Ludowego. W 1993 r z listy PSL uzyskał mandat poselski na Sejm II kadencji na lata 1993-1997. zasiadał w Komisji Transportu, Łączności, Handlu i Usług oraz w Komisji Mniejszości Narodowych i Etnicznych. Był także członkiem dwóch podkomisji, tj.: Podkomisji do spraw Handlu i Drobnej Wytwórczości oraz Podkomisji nadzwyczajnej do rozpatrzenia projektu ustawy o zmianie ustawy o znakach towarowych.

W 1999 r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

 

Ze względu na pandemię i duże opady śniegu tym razem pod głaz przy Promenadzie Absolwentów ze zniczami w dniu pogrzebu 9.02.2021 r. o godzinie 13.00 przybyli tylko prof. dr hab. Stanisława Krzymowska i dr inż. Bolesław Pilarek. Fot. Janusz Pająk.

 

 

Ci, których kochamy, nie umierają nigdy,

bo miłość to nieśmiertelność.

Emily Dickinson

 

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci 5 lutego br. naszego wieloletniego Kolegi mgr inż. Leszka Kiełczewskiego. Będziemy wspominać ś.p. Leszka jako cenionego i szanowanego przez nas wspaniałego Kolegę, promieniującego życzliwością, wrażliwością, chęcią współpracy, otwartego na ludzi i cieszącego się dużym autorytetem.

Żonie, Córce, Synowi, Zięciowi , Wnuczce

przekazujemy wyrazy głębokiego współczucia i otuchy

Koleżanki i koledzy – absolwenci Wydziału Rolniczego WSR w Olsztynie – rocznik 1963-1968

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze nie są dozwolone.