Informacja z zebrania Prezydium Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie w dniu 22 stycznia 2021 r.

Z uwagi na panującą pandemię prezydium zarządu obradowało w ograniczonym składzie do 5 członków: dr inż. Bolesław Pilarek – prezes zarządu, prof. dr hab. Józef Tworkowski – wiceprezes, dr hab. Krzysztof Łożyński- wiceprezes, prof. dr hab. Jan Tywończuk – członek zarządu (współpracujący z wiceprezesem J. Lorenzem) i mgr inż. Jan Skamarski – sekretarz.

Bieżące zadania Stowarzyszenia przedstawił prezes dr inż. Bolesław Pilarek:

1. Stowarzyszenie Absolwentów wystąpiło do JM Rektora prof. dr hab. Jerzego Przyborowskiego o wyrażenie zgody na uczczenie święta Przyjaźni Polsko-Węgierskiej i 65-lecia wydarzeń w październiku 1956 r., między innymi na zorganizowanie wystawy zdjęć z tamtego okresu, posadzenie dębu pamięci i zainstalowanie pod nim stosownej tablicy. JM Rektor prof.dr hab. Jerzy Przyborowski zaakceptował te wnioski.
  2. Zastanawiano się nad podjęciem działalności uzupełniającej program studiów. Między innymi przypomniano propozycję Fundacji  im. M Oczapowskiego z 2017 roku o utworzeniu Uniwersytetu dla absolwentów.
  3. Omówiono porozumienie  z JM Rektorem prof. dr hab. Jerzym Przyborowskim z dn. 20.01.2021 r. w zakresie udostępniania zbiorów archiwalnych UWM w Olsztynie dla potrzeb Stowarzyszenia.
  4. Wspólnie z Panią Marią Bentkowską, kierownikiem ds. kultury w zarządzie Stowarzyszenia poparto kandydaturę grupy A*R*T – Artystyczna Rezerwa Twórcza do nagrody Talenty Roku. Zgłoszenie umotywowano 10-leciem bogatej działalności artystycznej byłych i obecnych pracowników UWM w Olsztynie i poprzedzających go olsztyńskich uczelni.
  5. Zebranych poinformowano, że przychody ze składek członkowskich w roku 2020 r. wyniosły 13.070,33 zł, a wsparcie finansowe od absolwentów na wydanie książki – 600,00 zł.

mgr inż. Jan Skamarski

Sekretarz zarządu

Komentarze nie są dozwolone.