Zakończył się trzeci etap wyborów rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – zgłaszanie kandydatów. Członkowie Senatu UWM mogli to zrobić do 13 marca.

Był jeden warunek – kandydat musiał uzyskać poparcie minimum 15 członków Senatu UWM.

O stanowisko rektora UWM będą się ubiegać: prof. Jerzy Przyborowski, prorektor ds. kształcenia i studentów oraz prof. Jarosław Dobkowski, dziekan Wydziału Prawa i Administracji.

Przypomnijmy, że 6 marca Rada Uczelni wskazała tych 2 kandydatów na stanowisko rektora UWM na kadencję 2020-2024. Do 13 marca do godz. 12 kolejne osoby mogli zaproponować członkowie Senatu UWM. Kandydat taki musiał uzyskać poparcie 15 senatorów. Nikt nie zgłosił nowej kandydatury.

– Komisja wyborcza otrzymała tylko jeden wniosek zawierający 46 podpisów popierających kandydata, którego wskazała Rada Uczelni – prof. Jerzego Przyborowskiego. Obie zgłoszone kandydatury muszą jeszcze zostać zaopiniowane przez Senat UWM i dopiero wówczas informacje o kandydatach zostaną oficjalnie przekazane wspólnocie uniwersyteckiej wyjaśniła prof. Iwona Konopka, przewodnicząca Uczelnianej Komisji Wyborczej.

Termin wyboru rektora zaplanowano na 7 kwietnia.

Serdecznie gratulujemy kandydatom

Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Komentarze nie są dozwolone.