Nominacja do tytułu Osobowość Roku 2019

DR BOLESŁAW PILAREK otrzymał nominację Kapituły Redakcyjnej do

tytułu Osobowość Roku 2019 W KATEGORII DZIAŁALNOŚĆ SPOŁECZNA I

CHARYTATYWNA.

LIST POTWIERDZAJĄCY PRZYZNANIE NOMINACJI:

Aby zagłosować na dr Bolesława Pilarka należy wysłać sms o treści – ADS.16 (bez spacji) na nr 72355 (2,46 zł brutto/1 sms)

Wielce Szanowni Państwo

Serdecznie dziękuję Kapitule Redakcyjnej „Polskiego Timesa” za nominację do tytułu Osobowość Roku 2019 w Kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna oraz wszystkim głosującym za oddanie głosu. Traktuję to jako uhonorowanie zespołowej działalności Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i powołanej przez nie Fundacji im. M. Oczapowskiego. Wszystkim społecznie pracującym koleżankom i kolegom oraz pracownikom dziękuję za wkład pracy. Podkreślam, że nie przypisuję sobie niczyich zasług.

Nadmieniam, że od 1991 roku do 2010 Fundacją kierował mgr inż. Kazimierz Rodek, a ja byłem wiceprezesem (od 1992 r). Fundacja do przegrania przetargu i zaprzestania świadczenia usług uczelni, czyli do roku 2010, zatrudniała 275 osób i przekazała 3/4 zysków (kilka milionów zł.) na rzecz Uniwersytetu, funkcjonujących w jego otoczeniu organizacji i zespołów oraz na cele charytatywne.

Od 2011 r. jestem prezesem Fundacji, która zatrudnia 2 osoby. Organizujemy zjazdy absolwentów poszczególnych roczników studiów (do 20 rocznie), wydajemy czasopismo i książki, z różnymi partnerami (między innymi z Akademickim Centrum Kultury i Biurem ds. Nauki i Współpracy z Gospodarką UWM) współorganizujemy Dni Nauki, różne imprezy artystyczne i wyceniamy nieruchomości oraz wspieramy potrzebujących.

Od 1994 r. jestem członkiem Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM, a w ostatniej kadencji społecznym prezesem.

W minionym trzydziestoleciu w grupach inicjatywnych, zarządach Stowarzyszenia Absolwentów UWM, jego klubów i Fundacji im. M. Oczapowskiego, radach oraz komisjach rewizyjnych społecznie pracowało prawie 200 osób. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękuję.

Bolesław Pilarek

Komentarze nie są dozwolone.