„Trzy Pokolenia”

W piątek (13.09) w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM w Olsztynie odbył się wernisaż wystawy „Trzy pokolenia”. Swoje prace zaprezentowali: Maria Bentkowska, jej córka Joanna Bentkowska-Hlebowicz oraz wnuczek Paweł Hlebowicz. Była to już 32. wystawa zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Fundację im. M. Oczapowskiego z okazji trzydziestolecia stowarzyszenia.

Obie panie pokazały malarstwo, natomiast 10-letni Paweł – malarstwo i fotografię. Tematyka obrazów Joanny Bentkowskiej-Hlebowicza – pracownika Wydziału Sztuki UWM, to port i jego infrastruktura, cumujące okręty widziane od strony morza. Ten motyw dominuje w twórczości pani Joanny od wielu lat. Maria Bentkowska, członek zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM, pokazała swój ulubiony cykl „Muszelki” i również tematykę marynistyczną. Taki też temat miały oryginalne fotografie Pawełka z rejsu na żaglówkach DZ, ale w jego w obrazach pojawiły się też pejzaże, kwiaty, tematy religijne i zwierzęta.

Wystawa zgromadziła wiele osób, przyjaciół, bliskich, członków olsztyńskich klubów plastyki: TO MY z UTW, A*R*T z UWM, przedstawicieli władz i klubów Stowarzyszenia Absolwentów i uczelni, Warmińsko-Mazurskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i innych. Wysłuchano również recitalu Zdzisława Porzuczka, który zaśpiewał i zagrał parę utworów rockowych z repertuaru Marka Knoplera.

Maria Bentkowska

Link do zdjęć: https://www.olsztyn24.com/news/34155-trzy-pokolenia-tematem-kolejnej-wystawy-w-bibliotece-uniwersyteckiej.html

 

Komentarze nie są dozwolone.