Pożegnanie zmarłego doktora Stanisława Szumery

Dr inż. Stanisław Szumera pełnił funkcję dyrektora administracyjnego Akademii Rolniczo-Technicznej i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w latach 1993-2001, a wcześniej był przewodniczącym Niezależnego Związku Zawodowego „SOLIDARNOŚĆ” na naszej Uczelni. Funkcję przewodniczącego Związku pełnił w okresie szerokich przemian społeczno-gospodarczych. Był to trudny czas nacechowany dużym niezadowoleniem społecznym. Odszedł od nas Dobry Człowiek, osoba odpowiedzialna i o ogromnej życzliwości, jak mało kto zaangażowany w sprawy pracowników i funkcjonowanie naszej Uczelni.

Św. Pamięci Stanisław, jak mało kto miał w sobie, takie zwyczajne, ludzkie i szczere podejście do każdego problemu. Był człowiekiem prostolinijnym i o otwartym sercu na tzw. sprawę.

Bardzo kochał i szanował rodzinę, o czym przekonałem się w okresie wspólnej pracy w Administracji Uczelni. Od czasu do czasu o sprawach rodzinnych, a przede wszystkim o problemach dzieci w przedszkolu i szkole mieliśmy okazję porozmawiać – nasze dzieci są w tym samym wieku. Łączymy się w bólu i smutku z całą rodziną zmarłego Stanisława Szumery.

W imieniu Rektora Uniwersytetu, pracowników oraz własnym,pogrążonym w smutku Małżonce Bożenie, Dzieciom, Wnukom i całej rodzinie oraz sąsiadom składam wyrazy szczerego współczucia i żalu.

Staszku na zawsze pozostaniesz w naszej wdzięcznej pamięci.

Spoczywaj w Bogu i pokoju

Aleksander Socha

Komentarze nie są dozwolone.