WYSTAWA FOTOGRAFII KOLOROWEJ pt. „UCZTA”

Autorem zdjęć jest Dorota Beau-Ingle (córka absolwentów i byłych pracowników UWM: mgr inż. Krystyny Kozłowskiej i prof. dr. hab. Mariana Kozłowskiego), członkini Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Jest rodowitą Olsztynianką, od 17-tu lat mieszka w Londynie, gdzie ukończyła liczne kursy fotografii, między innymi: Black & White Printing, Portrait & Portfolio Course w Central St Martins Collage of Art & Design oraz kurs historii sztuki w Holborn Literature Centre. 

Przez wiele lat zajmowała sie fotografią czarno-białą i ręcznym wywoływaniem zdjęć. Wciąż eksperymentuje z fotografią średniego formatu. Ostatnio zaczęła również używać aparatów cyfrowych. 

Przede wszystkim kieruje sie pasją, jedną z nich od wielu lat jest moda i z tym tematem Dorota wiąże nadzieje na najbliższą przyszłość. Od 2,5 lat jest asystentką znanego fotografa mody Marcelo Benfield, sama przygotowuje i stylizuje niektóre sesje mody, ukazujących się w londyńskich magazynach. 

Projekt pt „Uczta” jest eksperymentem połączenia rożnych form i stylów fotograficznych. Większość zdjęć została wykonana za pomocą aparatów analogowych, średniego i mniejszego formatu. Znalazło sie tu również kilka zdjęć wykonanych aparatem cyfrowym. Negatywy zostały zeskanowane oraz poddane obróbce komputerowej. 

Kolorowe „portrety” warzyw zostały zainspirowane szybkim życiem w dużych miastach, gdzie nie ma czasu ani miejsca na zjedzenie dobrego, organicznego jedzenia, era posiłków ‘Fast Food” zdominowała nasz styl życia do tego stopnia, że najmłodsze pokolenie nie wie nawet jak wyglądają niektóre warzywa i owoce przed przerobieniem ich na gotowe, zapaczkowane posiłki lub puszki, czy pizze. 

Po wielu latach konsumenci zaczynają na nowo odkrywać cenne walory zdrowej żywności, a organiczna jej wersja w sklepach i restauracjach stała sie modna i cenna. Wszyscy wiemy, ze nie ma nic lepszego niż zapach świeżych ogórków, gdy nadejdzie wiosna, czy smak zupy ze świeżo zebranych warzyw. 

Stare tradycje i przepisy nabierają znów wartości, bo chyba zagalopowaliśmy się zbyt daleko…

 

 

 

 

Krystyna Kozłowska

Komentarze nie są dozwolone.