Wystawa XIX Wenecja i Werona w Bibliotece Uniwersyteckiej

Stowarzyszenie Absolwentów UWM i Fundacja i. M. Oczapowskiego  zaprosiło  9 maja do Biblioteki Uniwersyteckiej na kolejną wystawę, tym razem fotograficzną, pod tytułem „Włoskie Klimaty”. Autorką prac jest pani Bożena Koper, pracownik Biblioteki  Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie, absolwentka Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Studiów Podyplomowych z Psychologii Muzyki w Akademii Muzycznej w Warszawie. Zaprezentowane piękne fotografie uroczych zakątków Wenecji i Werony, wybrane zostały przez artystkę spośród wielu innych, które wykonała podczas wycieczki do Włoch, zwiedzając wiele miast tego pięknego i intrygującego kraju. Artystka umiejętnie i profesjonalnie przedstawiła  klimat, charakter i urok zarówno Wenecji jak i Werony. Na wernisażu autorka szeroko omówiła prezentowane fotografie  uzasadniając ich wybór, opisując nastrój i rozmaite ciekawostki związane z przedstawionymi tematami. Fotografie wykonane są zgodnie z wszelkimi zasadami kompozycji, ostrości, kontrastów i kolorystyki, wręcz zaskakują pięknymi barwami, światłem i ujęciami.  Wystawę można było oglądać do 30 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej ul. Oczapowskiego 12b w Olsztynie –Kortowo w godzinach pracy Biblioteki od 8.00 do 20.00.

Komentarze nie są dozwolone.