Santorini

Santorini

Taki tytuł miała lipcowa wystawa fotografii artystycznej w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów UWM . Autorki prezentowanych zdjęć, pani Ewa Bednarska i pani Justyna Juszkiewicz uświetniły rozpoczynające się wakacje słonecznymi, niezwykle kolorowymi, pełnymi błękitów, bieli, sepii, beżów, szmaragdów i morskich odcieni widokami zachęcającymi do zwiedzania.

Santorini Thira to wulkaniczna wyspa grecka na Morzu Egejskim, tworząca z kilkoma wyspami mały archipelag o wspólnej nazwie Cyklady o powierzchni 76,19 km2. Uważana jest za najpiękniejszą wyspę w Grecji. Nazwa jej pochodzi z XIII wieku, od imienia św. Ireny. Zamieszkała przez około 15 tysięcy ludności. Niezwykle urokliwe białe domy, kościoły z niebieskimi kopułami oraz wulkaniczne plaże i błękitne wody zatoki, skały, zachody słońca tworzą niepowtarzalne pejzaże.  Na fotografiach przedstawiono widoki z Fire –stolicy Santorini, czerwoną plażę w Akrotini, latarnię morską w Akustino,  także widoki z innych wysp Cyklad np. z Thirosji, Nea Kameni itp.

Autorka Ewa Bednarska jest olsztynianką, absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego w Olsztynie, ukończyła Wydział Ochrony i Rybactwa Śródlądowego oraz Studia Podyplomowe Bibliotekoznawstwo i Informacja Naukowa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Obecnie jest pracownikiem Oddziału Informacji Naukowej w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM.  Jest wieloletnim członkiem Artystycznej Rezerwy Twórczej , prezentuje na kolejnych wystawach swoje dzieła – serwetki i koronki wykonane techniką szydełkową typu „filet”. Jej pasją są podróże po Polsce i świecie i dokumentowanie ich w fotografii.

Drugą artystką prezentującą swe fotografie jest Justyna Juszkiewicz, córka pani Ewy, która również jest olsztynianką, absolwentką II LO w Olsztynie, Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie na Wydziale Metali Nieżelaznych. Kontynuuje kształcenie na studiach ii stopnia na kierunku Inżynieria Materiałowa w języku angielskim. Związana z przemysłem motoryzacyjnym, obecnie jest pracownikiem MAN Truck Sp. z o.o. pod Krakowem. Podobnie jak mama, wolne chwile wykorzystuje na podróże po świecie i uwiecznianie ciekawych i niezwykłych wrażeń na fotografiach.

 

Maria Bentkowska – kurator wystawyKomentarze nie są dozwolone.