ZAPRASZAMY RODAKÓW Z ZIEMI ŚWIĘTOKRZSKIEJ DO WSPÓŁPRACY

Warmia i Mazury to region gdzie wyjątkowo odcisnęła swoje piętno historia powojenna, odrywając od swoich korzeni ludzi mieszkających tu od pokoleń, a na ich miejsce z wielu miejsc przedwojennej Rzeczpospolitej przybyli inni. Także Ziemia Świętokrzyska była tym regionem, z którego na Warmię i Mazury przypłynęło wiele osób w poszukiwaniu pracy i wykształcenia.

Jesteśmy w większości absolwentami AR-T, WSP czy UWM a w licznych kontaktach służbowych czy towarzyskich okazało się, że łączy nas miejsce urodzenia i wychowania nad Nidą czy w rejonie Gór Świętokrzyskich. Postanowiliśmy korzystając z życzliwości Stowarzyszenia Absolwentów UWM, a w szczególności jego prezesa Pana prof. dr hab. Andrzeja Farugi i przy Stowarzyszeniu powołać Klub Sympatyków Ziemi Świętokrzyskiej.

Jest nas już kilkanaście osób, poszukujemy nadal, zarówno na Naszym Uniwersytecie jak i poza nim tych mieszkańców Warmii i Mazur, którzy sentymentalnie związani są z Ziemią Świętokrzyską. Ku naszej radości na inicjatywne spotkanie w styczniu br. przybyli wicemarszałkowie województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego Jan Maćkowiak i Miron Sycz, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie. Kieruje nami głównie sentyment dla naszego miejsca urodzenia czy pochodzenia naszych rodziców, chęć poznania współczesnej Kielecczyzny, ale także chcieliśmy spisać w formie monografii losy ludzi pochodzących z Ziemi Świętokrzyskiej, a działających na Warmii i Mazurach.

Prezesem naszego Klubu został prof. dr hab. Zdzisław Ciećko. Zapraszamy do współpracy rodaków, którzy są zainteresowani zarówno poznaniem współczesności i historii swojej „Małej Ojczyzny” nad Nidą jak i przedstawieniem losów swoich czy dziejów rodziny o zgłoszenie się do nas poprzez profil facebookowy (https://www.facebook.co/KlubSympatykowZiemiSwietokrzyskiej/) lub nawiązanie kontaktu emailowego andrzej.klasa@uwm.edu.pl lub: stowarzyszenie.absolwentow@uwm.edu.pl

Andrzej Klasa

Komentarze nie są dozwolone.