SOCJOLOGICZNE ROZWAŻANIA O PRL

Do bibliotek akademickich przekazano nową książkę Feliksa Walichnowskiego pt. „Ta brzydka PRL”. Autor – doktor socjologii i były wykładowca w wydziale prawa i administracji UWM – analizę działalności mediów w latach 2000-2017 uzupełnia dokumentami mało znanymi, na przykład dotyczącymi źródeł finansowania powstającej „Solidarności”, przebiegu przygotowań do obrad „Okrągłego Stołu” opisanymi w pamiętniku bp ks. Alojzego Orszulika, z którym Walichnowski przeprowadził rozmowę w 2015 r.

Współczesne media w Polsce autor „Tej brzydkiej PRL” określa jako towar i do tego kiepskiej jakości. Ocena ta zbieżna jest z opiniami naukowców, wyrażonymi niedawno podczas sesji odbytej w Uniwersytecie Warmińsko- Mazurskim oraz z informacjami dotyczącymi spadku oglądalności programów propagandowych TV i spadkiem czytelnictwa prasy.

Książki Walichnowskiego wydanej przez prywatną oficynę „Darczyńcy” nie ma w sprzedaży. Jest darem dla bibliotek, z którymi autor współpracuje od 2000 roku. (i.w.)

Komentarze nie są dozwolone.