Artystyczna Rezerwa Twórcza(A*R*T) po raz siódmy pokazała swój dorobek

A było co pokazać! Cała galeria na pierwszym piętrze Biblioteki Uniwersyteckiej,  przed dzień Święta Edukacji Narodowej 13.10.2017r. zapełniona została dziełami wypracowanymi  w niemałym trudzie przez okres ostatniego roku. Gości przywitali  kurator wystawy prof. Stanisław Czachorowski oraz   prof. Antoni Jarczyk. Oficjalnego  otwarcia wystawy dokonali Prorektor Prof. dr hab. Grzegorz Białuński  a także Prezes Zarządu Uczelnianego Związku Nauczycielstwa Polskiego dr Zbigniew Warzocha. Ponad trzysta prac ukazanych na ścianach,  w gablotach oraz na stelażach i stołach zrobiło  na widzach spore wrażenie.    VII wernisaż okazał się po kolejnym udanym wydarzeniem kulturalnym naszej uczelni. Najbardziej przeżywali wernisaż  członkowie Grupy A*R*T, gdyż zawsze  czujemy  nutę niepokoju jak zareaguje publiczność zaproszona na wystawę. Przyszli bowiem członkowie pokrewnych i przyjacielskich stowarzyszeń Klubu Plastyka Amatora „Sąsiedzi” działającym przy MOK w Olsztynie z liderką Elżbietą Suchowiecką, członkinie Grupy”TO MY”  z liderką Janiną Ostrouch i opiekunem artystycznym tej  grupy Prof. Tadeuszem Brzeskim. Licznie przybyli także członkowie Miłośników Lasu i Militariów z prezesem Anatolem Leszczyńskim wraz z małżonką krystyną. Po prawie godzinnej prezentacji prac i ich autorów można było trochę odpocząć przy napojach i ciasteczkach. Atmosfera stała się wręcz luzacka bo samo spotkanie oraz rozmowy są dla wielu znaczącym wydarzeniem. Słowem było  bardzo miło i sympatycznie. Na  pewno też otrzymaliśmy nowy impuls, by tworzyć jeszcze bardziej udane dzieła i spotkać się w przyszłym roku. Niechaj kilka fotografii przybliży przebieg oraz atmosferę  opisanego spotkania.

Prof. Antoni Jarczyk za chwilę odda mikrofon prorektorowi Grzegorzowi Białuńskiemu by dokonał oficjalnego otwarcia. Od lewej: dr Zbigniew Warzocha, dyrektorka biblioteki dr Scholastyka Bara, prof. Antoni Jarczyk, prof. Grzegorz Białuński, prof. Stanisław Czachorowski

Tekst;  Gama, Foto; Halina Ławczyńska

Komentarze nie są dozwolone.