Nagrody i prezentacje – Olsztyn, Warszawa, Berlin

W Sali Sesyjnej olsztyńskiego ratusza odbyła się uroczystość wręczania nagród w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury w 2016r,  na której dr Joanna Bentkowska-Hlebowicz z Instytutu Sztuk Pięknych Wydziału Sztuki UWM, otrzymała, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, odznakę honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” . W imieniu ministra nagrodę wręczył Sławomir Sadowski wicewojewoda warmińsko – mazurski . Oprócz pani Joanny nagrodzony został także znany i zasłużony w Olsztynie nestor fotografii Mieczysław Wieliczko. Na uroczystości był także obecny prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz, który serdecznie pogratulował obojgu odznaczonym.

Fot. Olsztyn24

Od lewej Piotr Grzymowicz – Prezydent Olsztyna, Mieczysław Wieliczko – fotografik, Joanna Bentkowska-Hlebowicz, Sławomir Sadowski – wicewojewoda warmińsko-mazurski

Dr Joanna Bentkowska- Hlebowicz została także laureatką w międzynarodowym konkursie na pracę malarską „Armenia- tożsamość i miłość”, ogłoszonym przez Fundację Polsko-Ormiańska  pod patronatem ambasady Armenii w Polsce, przy współpracy z Galerią Bardzo-Białą w Warszawie. Konkurs miał na celu promocję artystów wybitnie uzdolnionych a także uczczenie 650-lecia nadania przywilejów diasporze ormiańskiej w Polsce oraz nawiązania stosunków dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Armenii. Przewodniczącym Komisji oceniającej prace był Dziekan Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, profesor ASP Tomasz Milanowski a w składzie Komisji byli; JR Edgar Ghazaryan- Ambasador Armenii w Polsce wraz z małżonką oraz profesorowie ASP Barbara Łuczkowiak i Stanisław Baj oraz p. Adele Hayrapetyan, malarka. Wyłanianie laureatów odbywało się w dwóch etapach. Wyróżnione prace zaprezentowano w Galerii Bardzo Białej w siedzibie Fundacji Polsko-Ormiańskiej przy ulicy Wspólnej 61 w Warszawie oraz na uroczystościach 26 września, z okazji Dnia Niepodległości Armenii, w Auli Biblioteki Rolniczej. Na oficjalnym przyjęciu, które zgromadziło ponad 200 osób, wyłoniono też obraz  do Nagrody Publiczności. W październiku przyznano dyplomy laureatom, którzy w nagrodę pojadą, na zaproszenie ambasady Armenii, na plener do Armenii i zaprezentują swoje prace na poplenerowej wystawie, jednocześnie uroczyście zamknięto wystawę pokonkursową w Galerii Bardzo Białej.

Fot. Adam Gut

 

Od lewej J.E. Edgar Ghazaryan – ambasador Armenii w Polsce, Joanna Bentkowska-Hlebowicz, Arsen Ovsepyan – prezes Fundacji Polsko-Ormiańskiej w Polsce. Galeria Bardzo Biała w Warszawie. .

 

W Berlinie w Galerii Ratusza Reinickendorf od 14 września 2017r. do 14 grudnia 2017r. można oglądać wystawę „Polska Sztuka Współczesna” zorganizowaną przez Stowarzyszenie ERA ART z Gdyni.  Eksponowane na wystawie prace artystów z kilku dziedzin sztuki np. malarstwa, tkaniny unikatowej, grafiki cyfrowej i warsztatowej, są niezwykle różnorodne pod względem formy, techniki i treści i świetnie prezentują polską sztukę współczesną zgodnie z tytułem wystawy. Prace swoje prezentują znakomici artyści a także młode pokolenie z różnych środowisk akademickich z: Gdańska, Koszalina, Poznania, Warszawy, Łodzi i z Olsztyna. Nasze miasto reprezentuje dr Joanna Bentkowska – Hlebowicz, przedstawiając trzy obrazy.

Zdjęcie SPAW Era Art

Wystawa pt. „Polska Sztuka Współczesna” w Ratuszu Reinickendorf w Berlinie. Obrazy dr Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz, Wydział Sztuki, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Komentarze nie są dozwolone.