Odeszła członkini Grupy A*R*T Jola Uradzińska

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem otrzymaliśmy wiadomość o odejściu Joli 20 sierpnia br. Miała tylko 67 lat. Urodziła się jako artystyczna dusza, gdyż sama tak siebie pamiętała, mówiąc, że interesowała się sztuką „od zawsze”. Już w dzieciństwie rysowała, malowała oraz wykonywała różne formy plastyczne. Gdy rozpoczęła pracę na uczelni szybko związała się z klubem plastyka założonego przez ikonę artystów kortowskich doc. Aleksandra Wołosa. Aleksander współtworzył  w późniejszych latach również naszą grupę, która przyjęła nazwę Artystyczna Rezerwa Twórcza. Jola była członkinią tej grupy od początku jej istnienia czyli  od 2011 roku. Była artystką twórczą i poszukującą nowych wyzwań. Oprócz malarstwa podejmowała się trudnych technik takich jak  ceramika a później-równolegle z ceramiką- pisania ikon oraz batiku. Ceramiką i batikiem tworzyła jako jedyna w grupie  są to bowiem trudne formy działań artystycznych. Czasem Jej zazdrościliśmy zdolności łatwego podejmowania nowych i trudnych kierunków artystycznych.

Jolę będziemy pamiętać jako bardzo przyjazną, bardzo uczynną a przy tym niezwykle miłą  koleżankę i przyjaciółkę. Tak pamiętają Ją wszyscy, którzy licznie uczestniczyli w uroczystości pogrzebowej. Pamiętają jak zawsze była pomocną i rzetelną pełniąc przez wiele lat funkcję  kierowniczki działu socjalnego ART oraz UWM. Wykonywała swoją pracę zawsze z życzliwym uśmiechem. Taką właśnie Jolę  zapamiętamy! Odeszłaś, ale mimo to będziesz Jolu z nami.

Przyjaciele z  Grupy A*R*T

Komentarze nie są dozwolone.