Oferta dla seniorów

Jeśli lubisz kontakt z dziećmi i chcesz im pomóc w tym, żeby zostały wartościowymi dorosłymi – zostań wolontariuszem Fundacji Uniwersytet Dzieci!

O Fundacji

Fundacja Uniwersytet Dzieci od 2007 r. współpracuje z uczelniami wyższymi i zaprasza dzieci na wykłady i warsztaty, które pomagają im odkryć i zrozumieć świat.
Uniwersytet Dzieci działa w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu i Olsztynie. W ciągu jednego roku akademickiego w zajęciach bierze udział ponad 7000 studentów, około 500 naukowców i specjalistów oraz liczni wolontariusze.

W jaki sposób pomaga wolontariusz?

●        opiekuje się dziećmi przed i w trakcie zajęć na uczelni,

●        zajmuje się sprawami organizacyjnymi (obsługa recepcji przed zajęciami – kontakt z dziećmi i rodzicami),

●        wspiera przygotowywanie materiałów edukacyjnych,

●        bierze udział w pracach administracyjnych.

Profil wolontariusza

●        lubi kontakt z dziećmi, ma doświadczenie w tym zakresie,

●        ciekawi go nauka i chciałby jeszcze coś odkryć dla siebie,

●        mieszka w okolicach Krakowa, Olsztyna, Wrocławia, Warszawy,

●        jest cierpliwy i dokładny,

●        nie musi mieć specjalnych umiejętności, wystarczy chęć zmiany świata!

Kiedy pomoc wolontariusza jest potrzebna?

●        zajęcia dla dzieci odbywają się w soboty,

●        zajęcia trwają kilka godzin, w przedziale między 8.00 a 15.00

●        potrzebujemy pomocy 4-6 razy w semestrze,

●        możliwy jest wolontariat w inne dni tygodnia polegający na przygotowaniu materiałów do zajęć.

Co zyskuje wolontariusz?

●        kontakt z dziećmi i możliwość nabycia lub wykorzystania własnych umiejętności w tym zakresie,

●        udział w fascynujących zajęciach – dostęp do najnowszej wiedzy z różnych dziedzin,

●        obecność na zajęciach odbywających się w niedostępnych na co dzień miejscach (np. laboratorium wysokich napięć, komorze bezechowej czy wieży ciśnień)

●        dostęp do metod popularyzowania nauki, które może wykorzystać w pracy ze znajomymi lub własnymi dziećmi,

●        kontakty w środowisku edukacyjnym,

●        doświadczenie we współpracy z renomowaną instytucją jaką jest Fundacja Uniwersytet Dzieci,

●        satysfakcję z udziału w ważnej misji.

Jak zostać wolontariuszem w Fundacji Uniwersytet Dzieci?

Wystarczy się do nas zgłosić – zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail:

Dlaczego warto współpracować z Fundacją?

Popularyzujemy naukę wśród dzieci na uczelniach, a także w polskich szkołach. Współpracujemy z bardzo wieloma instytucjami naukowymi. Jesteśmy ekspertami w dziedzinie edukacji nieformalnej. Pokazujemy, że nauka nie musi być nudna!

We współpracy ze środowiskiem naukowym wypracowaliśmy autorską metodę pracy z dziećmi – Metodę Pytań i Doświadczeń, która uzyskała rekomendację prof. Małgorzaty Żytko z Wydziału Pedagogiki UW. Według Metody opracowujemy scenariusze lekcji, które następnie trafiają do szkół przez bezpłatny serwis www.scenariuszelekcji.edu.pl. Naszą misją jest poprawa jakości edukacji.

Jako dojrzała organizacja jasno komunikujemy, jakiej pomocy potrzebujemy ze strony wolontariuszy, organizujemy szkolenia wprowadzające w zakres pracy. Oferujemy kontakt z miłymi, wdzięcznymi beneficjentami – dziećmi. Dzieci – ich rozwój i satysfakcja są dla nas najważniejsze.

Wolontariat w Fundacji to świetna to okazja, żeby pomagać dzieciom stać się mądrymi i wartościowymi ludźmi. Przekonać ich, że nauka to nie tylko nudna konieczność, której muszą doświadczyć, ale fantastyczne pole niekończącej się eksploracji.

Chcemy zmieniać edukację na lepsze, bo mądre dzieci to mądrzy dorośli. Zaangażuj się i pomóż nam. Razem możemy to zrobić.

Komentarze nie są dozwolone.