Na Ingresie abp Józefa Górzyńskiego

W ingresie wzięło udział kilkudziesięciu hierarchów kościelnych. Byli wśród nich kardynałowie Kazimierz Nycz i Henryk Gulbinowicz i arcybiskup Wojciech Polak – prymas Polski. Gośćmi ingresu byli też m.in. wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki, marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz oraz JM Rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego – prof. dr hab. Ryszard Górecki, który wygłosił piękne przemówienie.

Abp Józef Górzyński przejął insygnia władzy metropolitalnej od abpa Wojciecha Ziemby, który w dniu 15 października br. ukończył 75 lat i zgodnie z prawem kościelnym zakończył swoją misję. Abp jest 51. biskupem warmińskim.

Delegacja Związku Kurpiów na Warmii i Mazurach, któremu przewodniczy dr inż. Jan Prusik, absolwent Wydziału Mleczarskiego i Technologii Żywności byłej ART w Olsztynie, po raz drugi w pisanej historii Warmii uczestniczyła w tym ważnym wydarzeniu. Uczestnikami pocztu sztandarowego byli: Czesława Maleszka, Zofia Domian i Jan Prusik.

Zdjęcia: Olsztyn24.com

Kolejnym uniwersyteckim akcentem było wręczenie Metropolicie Archidiecezji Warmińskiej abp Józefowi Górzyńskiemu przez prof. dr. hab. Leszka Jana Rogalskiego tomiku własnej poezji zatytułowanego „Sanktuarium Gietrzałdzkie w obrazie Ojczyzny”.

Zdjęcie: Zdzisław Ciećko

Komentarze nie są dozwolone.