Uroczystość weselna absolwenta Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie

Łukasz Godlewski i Anna Maleszko wraz z Rodzicami zaprosili nie tylko rodzinę i najbliższych, ale również koleżanki, kolegów oraz dojrzałych wiekowo absolwentów ze studiów na Alma Mater Cortoviensis. Łukasz, Pan młody, to absolwent Wydziału Humanistycznego UWM, dyplomant prof. dr hab. Grzegorza Białuńskiego. Pani Alina Bogucka z d. Sandulska po ukończeniu studiów obroniła prace doktorską na SGGW w Warszawie z zakresu entomologii i jej osiemdziesięcioletni mąż mgr inż. Edward z Ostrowi Mazowieckiej byli najstarszymi absolwentami kortowskiej uczelni uczestniczącymi w tym szczególnym wydarzeniu w życiu młodej pary. Pani Alina, magistrantka prof. Dominika Wanica, z nieukrywanym wzruszeniem podała temat pracy dyplomowej: – „Wartość gospodarcza nowych odmian pomidorów w porównaniu z dawną odmianą polską – Mory 33.” Małżonek Edward to magistrant prof. Zygmunta Tomaszewskiego. Do dziś dokładnie pamięta temat pracy dyplomowej: – „Siła ssąca i parcie korzeniowe roślin motylkowych gleb lekkich”.

Budującym wydarzeniem tych szczególnych uroczystości była liczna reprezentacja młodych absolwentów UWM. Byli to brat pana młodego – Krzysztof Godlewski, siostra Joanna Guz z d. Godlewska z mężem Piotrem, kuzyn Piotr Godlewski z małżonką Anetą, dr Andrzej Korytko (doktor habilitowany były prodziekan Wydziału Humanistycznego) z małżonką Iwoną, Łukasz Ruch, Łukasz Futerski, Martyna Antosiak, Monika Grabowska, Sylwia Ogór z mężem Bartoszem, Emil Ołdakowski z żoną Karoliną i Beata Ketlińska. Większość z nich to absolwenci roczników 2011 – 2014.

Uroczystość weselna odbywała się w Dworku Pana Tadeusza w Kuczynie. Organizatorzy spotkania weselnego wykorzystali zdolności młodych absolwentów UWM do zaprezentowania umiejętności aktorskich w przedstawieniu różnych scen (z życia: – Puchatka, Różowej Pantery, Czarnego Kota, Clowna, Tygryska i Shreka) najmłodszym uczestnikom weselnego przyjęcia. Liczna dziatwa bardzo żywo reagowała na te występy. Konkursy dla dorosłych oraz zespół muzyczny stworzyły niezapomnianą atmosferę weselnej zabawy. W przyjęciu weselnym uczestniczyło razem z najmłodszymi około 260 zaproszonych gości. Każdy z nich miał zarezerwowane miejsce odpowiednim bilecikiem. Przy pięknie przystrojonych stołach i przysmakach podlaskiej kuchni bawiono się do białego rana.

 

I ja tam byłem, miód oraz wino piłem

i to co widziałem, opisałem

Dr inż. Jan Prusik, absolwent Wydziału

Technologii Mleczarskiego i Żywności

Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie

fot. Cezary Gost

Komentarze nie są dozwolone.