Otwarcie pracowni „Zielona Baza” absolwentek UWM

W Olsztynie 20-ego maja otwarto pracowni architektury krajobrazu i florystyki, dwóch absolwentek naszego uniwersytetu. Marta Bulik i Magda Wanago to absolwentki architektury krajobrazu na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa. Połączyła je wspólna pasja do projektowania ogrodów, a potem również fascynacja bukieciarstwem i przestrzennymi formami kwiatowymi. Na otwarcie licznie przybyli zaproszeni goście, a spotkanie przebiegło w bardzo sympatycznej atmosferze. Gospodynie wieczoru usłyszały wiele ciepłych słów od zgromadzonych; prezes Zarządu Fundacji im. M. Oczapowskiego, dr Bolesław Pilarek gratulował odwagi w realizowaniu własnej pasji na drodze zawodowej, a prezes klubu Ziemia Warmińska w Stowarzyszeniu Absolwentów UWM, dr Leon Szeląg życzył sukcesów w pracy i dalszego rozwoju, natomiast olsztyński społecznik Andrzej Sassyn wyraził przekonanie o powodzeniu przedsięwzięcia.

Magda Wanago i Marta Bulik poznały się jeszcze na studiach i szybko odkryły uroki wspólnej pracy. Razem współpracowały w projekcie Stowarzyszenia Warnija, który ma na celu utworzenie ścieżki edukacyjnej nad rzeką Wadąg, obie też należą do stowarzyszenia. Magda Wanago ponadto zajmuje się grafiką komputerową i na tym polu współpracuje także z Fundacją Militarni Dzieciom z Wejherowa, jest również członkiem Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu. Marta Bulik, członek zarządu regionalnego Stowarzyszenia Polskich Architektów Krajobrazu, sekretarz klubu „Ziemia Warmińska” w Stowarzyszeniu Absolwentów, współpracuje także z Olsztyńskim Towarzystwem Przyjaźni Polsko-Węgierskiej. Jej wielką pasją jest malarstwo i rzeźba, należy również do nieformalnej grupy Artystyczna Rezerwa Twórcza, a swoje prace prezentowała do tej pory na sześciu wystawach indywidualnych i sześciu zbiorowych.

Nowopowstała pracownia nosi nazwę Zielona Baza. Idea miejsca polega na połączeniu różnych aktywności związanych z pracą z zielenią, w jednym miejscu. Pracownia zajmuje się projektowaniem ogrodów i szeroko pojętą architekturą krajobrazu, ale także florystyką, oferując usługi bukieciarskie, oprawę pogrzebów, ślubów, imprez, wystrój witryn, dekoratorskie formy kwiatowe itd. Ponadto projektuje i wykonuje zielone aranżacje we wnętrzach publicznych i prywatnych. Dodatkowo w ofercie znajduje się wykonywanie grafiki 2D i 3D. Miejsce to ma również charakter artystyczny, ponieważ w pracowni znajduje się mini galeria i można tu również zakupić lub wypożyczyć prezentowane obrazy i rzeźby. Jako ciekawostkę, należy dodać, że z pasji do roślin zrodził się pomysł utworzenia schroniska dla roślin. Niechciane lub chore rośliny można przynieść do pracowni i zostawić, zamiast je wyrzucać, a dziewczyny na pewno się nimi troskliwie zaopiekują. Szczegółową ofertę Zielonej Bazy można znaleźć na stronie www.zielonabaza.pl Pracownia mieści się na ulicy Popiełuszki 24, lokal H01, telefon kontaktowy: 793-212-102

Zdjęcia: Agnieszka Szulich

Komentarze nie są dozwolone.