Działalność bez ograniczeń wiekowych

Koleżanka Basia rozpoczęła swą działalność społeczną w roku 1966 od założenia Koła Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Rolnictwa przy Stacji Hodowli Zwierząt w Olsztynie. Funkcję przewodniczącej pełniła od początku do przejścia na emeryturę.

W roku 1996 (jako były rzeczoznawca) została członkiem koła SITR przy Wojewódzkim Ośrodku Rzeczoznawców, a następnie członkiem Rady Seniorów NOT, wkrótce jej przewodniczącą. Funkcję, tą pełni do dnia dzisiejszego.

Rada Seniorów skupia 50-70 osób członków wszystkich Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych, pełniąc rolę integracyjną środowiska technicznego. Organizuje spotkania, na których wygłaszane są prelekcje o różnej tematyce np.: – radiestezji, zdrowej żywności, dzielenie się wrażeniami z dalekich egzotycznych podróży. Jest organizatorem majówek, grzybobrań, corocznych spotkań wigilijnych oraz słynnych już Balów Seniora, wzbogaconych konkursami osobiście prowadzonych przez p. Basię w iście rodzinnej atmosferze.

Oprócz działalności NOT-skiej kol. Barbara Puszkin – Roganowska jest aktywnym członkiem Zarządu Wojewódzkiego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Dzięki wsparciu finansowym budowy pomnika AK w Olsztynie znalazła się w gronie darczyńców na tablicy wmurowanej z boku pomnika, której poświęcenie odbyło się 29.09.2015 z okazji 76 rocznicy powstania Służby Zwycięstwa Polski.

Zawodowo – bezpartyjna. Całe 35 lat przepracowała w charakterze szefowej owczarstwa w stacji Hodowli Zwierząt w Olsztynie. Za prace uhonorowano ją wieloma odznakami państwowymi, resortowymi i regionalnymi, a także nagrodą Ministra Rolnictwa za współudział w wytworzeniu owcy długowełnistej odmiany kamienieckiej, owcy regionu Warmii i Mazur.

Kol. Barbara Puszkin Roganowska jest absolwentką Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie (lata 1952-56) – jest inżynierem zootechnikiem. Posiada Złotą Odznakę Honorową – zasłużony dla Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie.

Gratulujemy!

Wojciech Wacewicz

Ewa Mankiewicz-Cudny, prezes Zarządu Głównego Federacji Naukowo Technicznych NOT odznacza Barbarę Puszkin Roganowską najwyższym odznaczeniem organizacyjnym  Diamentową Odznaką Honorową NOT. Od Lewej Jan Chojecki, przewodniczący Rady Wojewódzkiej NOT w Olsztynie i Zdzisław Gąsiorowski, laureat Diamentowej Odznaki Honorowej NOT.

Komentarze nie są dozwolone.