Popłyną po medal, jeśli im pomożemy

Sto pięćdziesiąt tysięcy złotych – tyle potrzebują dwaj żeglarze z AZS UWM Olsztyn, aby wystartować w przyszłym roku w igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro.

Tomasz Januszewski i Jacek Nowak pływają w olimpijskiej klasie „49”. W listopadzie ubiegłego roku wygrali prestiżowe regaty o Puchar Świata w Abu Dhabi – stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Są one szczególne ze względu na ograniczoną liczbę uczestników. Zaproszenia na nie otrzymali bowiem tylko najlepsi zawodnicy z 6 pozostałych imprez cyklu pucharu świata w: chińskim Qingdao, australijskim Melbourne, amerykańskim Miami, hiszpańskiej Majorce oraz francuskim Hyeres. Na koncie mają także 2. miejsce – na Garda Trentino Olympic Week 2015 i 3. miejsce w bardzo ważnych regatach „Kieler Woche w Niemczech” 2014.

Teraz przygotowują się do startu w przeszłorocznych igrzyskach olimpijskich. Ich cel to złoty medal olimpijski. Żeby go jednak zdobyć muszą zbudować jacht. Potrzebują 300 tys. zł, ale uzbierać muszą tylko 150 tys. zł, bowiem otrzymują wsparcie PKOl oraz sponsora – mBanku.

- Wiemy, że potrafimy zdobyć złoty medal. Wierzy w nas rodzina, przyjaciele, fani i świetni blogerzy. mBank zadeklarował, że jeśli projekt się powiedzie, to wesprze nas brakującą kwotą 150 000 zł! Jeszcze nigdy nie byliśmy tak blisko celu i czujemy, że z Waszą pomocą nabierzemy wiatru w żagle. Jeżeli chcecie razem z nami cieszyć się złotym medalem zdobytym przez Polaków na Igrzyskach Olimpijskich, to pomóżcie nam zebrać pieniądze potrzebne do przygotowania się do startu w najbardziej prestiżowej imprezie sportowej na świecie – piszą na swoje stronie internetowej.

Tomasz Januszewski to absolwent Wydziału Geodezji Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa z 2012 r. Napisał pracę magisterską w Katedrze Geodezji Satelitarnej i Nawigacji na temat możliwości nowoczesnych technik satelitarnego pozycjonowania w procesie diagnostyki treningu sportowego w klasie olimpijskiej 49er i był studentem angielskiej specjalności Geodesy and Satellite Navigation, pierwszej specjalności w języku angielskim na UWM.

lek

Więcej na temat ich startu na stronie: https://polakpotrafi.pl/projekt/zeglarski-medal. Natomiast wyczyn naszych zawodników w Abu Dhabi można obejrzeć na You Tube :  Abu Dhabi Superheros – The Movie

Komentarze nie są dozwolone.