List od absolwenta

Serdecznie dziękuję za otrzymaną książkę

” OLSZTYN UNIWERSYTECKI. NAUKA, PRAKTYKA, ABSOLWENCI”.

Z emocją i zainteresowaniem czytam jej kolejne rozdziały. Nie mogę wyjść z podziwu za gigantyczną pracę, włożoną w jej opracowanie przez Panów współredaktorów; prof. zw. dr.hab. Andrzeja Farugę i dr inż. Bolesława Pilarka, absolwentów kortowskiej Uczelni. Gdy zjawili sie kiedyś w jej murach, zapewnie nie spodziewali się, że po latach będą o niej pisać i wydawać książki. Ta historyczna pozycja licząca 781 stron jest dla Nich retrospekcyjną i intelektualną przygodą. Szczegółowy spis treści naprowadza czytelnika, nie tylko absolwenta Uczelni, na najbardziej interesujące go rozdziały. Potem wciąga go ciekawa. Treść i idzie dalej i dalej. Tak jest w moim przypadku.

Panowie Redaktorzy, książka o naszej Uczelni jest wspomnieniem i balsamem na nasze serca,  przywraca nam lata spędzone w Kortowie, które niekiedy czas przykrywa pajęczyną zapomnienia.

Absolwent WSR (1961 – 1966) Tadeusz Gawlik

Komentarze nie są dozwolone.