Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” Osobowością Warmii i Mazur

Kapituła Warmińsko-Mazurskiego Klubu Biznesu od 1994 r. przyznaje co roku tytuł i statuetkę „Osobowość Roku Warmii i Mazur” osobom spoza biznesu, które wniosły niekwestionowany wkład w rozwój Polski. W dziedzinie kultury statuetkę Osobowości Roku Warmii i Mazur 2015 otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Kortowo z UWM, którym kieruje dr Ewa Kokoszko (kierownik zespołu i choreograf). Grupa w tym roku obchodzi 45-lecie działalności, ale jest ciągle młodym zespołem, bo średnia wieku tancerzy i muzyków to 23-25 lat. Warto podkreślić, że zespół przetrwał mimo wielu zmian. Zespół Pieśni i Tańca „Kortowo” prezentuje bardzo ciekawy program, który oddaje prawdę o folklorze i który jest chętnie oglądany na krajowych i zagranicznych scenach. Zespół co roku dokooptowuje studentów kolejnych roczników, którzy odmładzają zespół.

Serdecznie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów składają:

* Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

* Absolwencka Fundacja im. M.Oczapowskiego

* Zespól redakcyjny „ 5 plus X”

Na zdjęciach:

1. Dr Ewa Kokoszko odbiera statuetkę „Osobowość Warmii i Mazur  2015”

2,3. Zespół Pieśni i Tańca Kortowo w pełnej krasie

Komentarze nie są dozwolone.