Wspomnienie o przyjacielu Józefie Ulaniuku.

Józef Ulaniuk urodził się  17.01.1943 r. W latach 1963-1968 studiował na Wydziale Rolniczym w Wyższej Szkole Rolniczej w Olsztynie. Pracę magisterską przygotował i obronił w Katedrze Łąkarstwa, uzyskując tytuł mgr. inż rolnictwa. W okresie studiów oprócz nauki zajmował się pracą społeczną. Był przewodniczącym Rady Mieszkańców DS nr 4. Tańczył w Zespole Pieśni i Tańca Olsztyn. Był osobą przyjazną, koleżeńską, towarzyską i bardzo lubianą w otoczeniu. Ze względu na swoje pozytywne cechy charakteru łatwo nawiązywał kontakty. Po ukończeniu studiów zamieszkał we Włodawie, gdzie kolejno pracował w:- Lubelskim Przedsiębiorstwie „ Centrala Nasienna”; Powiatowym Związku Kółek Rolniczych; Przedsiębiorstwie Obróbki Metali; SP ZOZ. Pracował także w Państwowym Ośrodku Maszynowym w Opolu i Wojewódzkiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej w Susznie. W 2000 roku założył prywatny Zakład Produkcyjno- Handlowo-Usługowy Józef Ulaniuk.

W jednej katedrze przygotowywaliśmy prace magisterskie i nawiązaliśmy bliskie kontakty. Po studiach pielęgnowaliśmy je. Często go odwiedzałem i korzystałem z dłuższego pobytów. Podczas każdego spotkania długo rozmawialiśmy, wspominając czasy studenckie.

Zmarł 24.12.2014 r. Zostawił żonę Renatę, dwoje dzieci i troje wnuków.

Będzie nam go brakowało.

Waluch Tadeusz

Komentarze nie są dozwolone.