VII Wiosenne Targi Ogrodnicze

Pamiętajcie o ogrodach

Na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego odbyły się VII Targi Ogrodnicze „ Pamiętajcie o ogrodach”, w których uczestniczyło 150 wystawców, w tym aż 34 z żywnością tradycyjną i to z różnych regionów kraju- powiedział mgr inż.Marek Bojarski, dyrektor WMODR.

W tym roku zaprezentowano: – rośliny i artykuły szkółkarskie, sadownicze, ogrodnicze; maszyny i urządzenia do produkcji ogrodniczej; zabudowy, wyposażenia i aranżacje ogrodów; instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii; nawozy i środki ochrony roślin; rękodzielnictwo; przetwórstwo rolno-spożywcze; żywność tradycyjną i regionalną.

Na stoiskach Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego można było zasięgnąć informacji z zakresu technologii produkcji roślinnej i zwierzęcej, ekonomiki i rachunkowości, Wspólnej Polityki Rolnej oraz wiejskiego gospodarstwa domowego i agroturystyki. Specjaliści WMODR udzielali także porad prawnych oraz konsultacji z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Katedra Hodowli Owiec i Kóz Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego zaprezentowała bogatą kolekcje ras owiec i kóz oraz krzyżówkę lamy i alpaki. Kilku hodowców wystawiło drób ozdobny.

Zwiedzający wiosenne targi ogrodnicze właściciele ogrodów przydomowych, działek i balkonów mogli się zaopatrzyć w materiał nasadzeniowy drzew i krzewów, rozsady i nasiona warzyw, a także środki ochrony roślin, urządzenia do aranżacji ogrodów. Pozostali mogli zakupić znakomite wędliny i chleb. Mogli zdegustować domowe wędliny, smalec ze skwarkami i świeży, wiejski chleb — wszystko według tradycyjnych, regionalnych receptur. Mieszkańcy Olsztyna mogli ciekawie spędzić wolny czas. Dzieci mogły pojeździć na konikach polskich i kucyku.

Stoisko Jana Dziadkiewicza z Sętala „ JAN-SAD”

W trakcie targów rozegrano konkurs rodzinny oraz dla dzieci „ Moi przyjaciele z bajek”, a także wiedzy ogrodniczej i bhp w rolnictwie i wręczano nagrody w konkursie fotograficznym „ Rolnictwo moja pasja”.

Na estradzie wystawiło wiele zespołów artystycznych, między innymi: dzieci z Przedszkola Nutka w Olsztynie, „ TUHAJ – BEJ”, „ ORNECIANIE”, Olsztyńska Grupa Cheerrleaders „SOLTARE” i „ FEST KAPELA”.

B. Pilarek

Komentarze nie są dozwolone.