Wystąpienie absolwenta

 

Panie Rektorze!

- Panie Dziekanie!

- Wysoka Rado!

- Panie Prezydencie!

- Szanowni Goście!

- Drodzy Absolwenci!

 

Dziękuję bardzo za to, że mogę powiedzieć kilka słów w imieniu absolwentów Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, będących bohaterami dzisiejszej uroczystości.

Koleżanki i koledzy, chciałbym Wam pogratulować ukończenia studiów oraz otrzymania wymarzonych stopni inżyniera i magistra. Ukończenie szkoły średniej było zakończeniem pewnego etapu w naszym życiu. Wybierając Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa rozpoczęliśmy zupełnie nową drogę. Nasza podróż trwająca dla jednych 3.5, dla drugich 5 lat, dobiegła końca, teraz stoimy przed wyborem kolejnej drogi. Niektórzy zdecydują się kontynuować naukę na studiach magisterskich, a inni kończą na tym etapie. Tym z Was szczególnie życzę powodzenia w przezwyciężeniu trudności w dorosłym życiu, owocnych poszukiwań pracy i zdobywania nowych doświadczeń. Dla reszty niech studia magisterskie pomogą rozwinąć skrzydła, a Wasze dążenia do pogłębiania wiedzy będą wyjątkowo owocne.

W pierwszej kolejności pragnę z całego serca podziękować rodzicom za to, że mogliśmy się kształcić, dziękujemy za trud wychowania, za miłość i uśmiech, za pogodne dni pełne radości i szczęścia, za to, że mogliśmy liczyć na Waszą pomoc i wsparcie w każdym momencie naszego życia.  Mamo! Tato! Dziękujemy!!!!

Panie Dziekanie, Wysoka Rado, dziękujemy Państwu, bo właśnie na tym moście zwanym Wydziałem Kształtowania Środowiska i Rolnictwa zdobyliśmy wiedzę z wielu potrzebnych dziedzin życia. I mimo tego, że wtedy twierdziliśmy, że znajomość niektórych przedmiotów nie jest nam potrzebna, to dziś odkrywamy ich mądrość i coraz częściej się do nich odwołujemy. Za to należą się Państwu najszczersze podziękowania.

Chciałbym bardzo gorąco podziękować wszystkim członkom Samorządu Studenckiego Wydziału Kształtowania Środowiska Rolnictwa, tym obecnym jak i byłym, jak również wszystkim osobom, których miałem niebywałe szczęście poznać podczas studiowania. Był to dla mnie najpiękniejszy okres mojego życia. Czuję się bardzo wyróżniony, że mogliśmy współpracować ze sobą przez ten okres, a okrzyki „ Wydział Rolniczy z wydziałów najbardziej byczy” oraz „ Każdy to powie, że Rolny rządzi w Kortowie” na zawsze pozostaną w mojej pamięci, za co Wam bardzo dziękuję.

Obecnym i przyszłym członkom Samorządu Studenckiego życzę powodzenia, sukcesów i czerpania przyjemności z pełnienia służby na rzecz Wydziału, Uniwersytetu, a przede wszystkim studentów.

Korzystając z okazji pragnę bardzo gorąco podziękować za współpracę całemu Kolegium Dziekańskiemu, a także pracownikom dziekanatu, za pomoc w codziennych sprawach studentów i za to, że pomogliście chociaż na chwilę zrozumieć i „ polubić” system USOS.

W szczególny sposób pragnę powiedzieć DZIĘKUJE, Panu Dziekanowi prof. dr hab. Stanisławowi Sienkiewiczowi za to, jak dba i walczy o każdego studenta. Współpraca z Panem to największa przyjemność i życzyłbym sobie spotykać więcej tak dobrych i życzliwych drugiemu człowiekowi ludzi na swojej życiowej drodze.

Koleżanki i koledzy! Cieszymy się, że pewien etap naszego życia mamy już za sobą. Opuszczamy mury tej uczelni, ale wszystkie chwile tutaj spędzone będziemy chcieli ocalić od zapomnienia. Zabieramy ze sobą bagaż doświadczeń oraz wspomnień i wyruszamy w dalszą drogę. W naszych sercach zawsze pozostaną wspomnienia o tym miejscu i jego wspaniałej atmosferze, a w szczególności o ludziach, których mieliśmy zaszczyt tutaj poznać.

Moi mili! Na koniec mojego przemówienia, proszę Was o powstanie.

Chciałbym, abyśmy gromkimi brawami podziękowali wszystkim osobom mającym wkład w nasz dzisiejszy sukces, zarówno Wysokiej Radzie, jak i Rodzicom.

Dziękuje bardzo

 

mgr inż. Grzegorz Rawłuszko

absolwent kierunku rolnictwo

Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa

Komentarze nie są dozwolone.