Nowy Klub Branżowy Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie

TORUŃSKA DROGA MLECZNA

W Toruniu  w dniach 2-4 października 2013 r odbył się jubileusz 15-lecia CSK food enrichment Poland Sp. z o.o., której współzałożycielem i wieloletnim prezesem zarządu jest mgr inż. Piotr Zgórzyński. Pod jego kierownictwem  firma zdobyła i szczyci  się ugruntowanym, branżowym doświadczeniem i bardzo wysoką jakością wytwarzanych kultur bakteryjnych, przeznaczonych na potrzeby przemysłu mleczarskiego. CSK oferuje także szeroko rozumianą pomoc technologiczną i techniczną, wdrażanie nowych produktów aż po pomoc w przygotowaniu się zakładów do wejścia w nowe struktury unijne. Jej działalność jest nieskazitelna pod względem etycznym i prawnym.  Na uroczystość przybyło ponad 100 przedstawicieli  współpracujących z CSK firm nie tylko z  Polski, ale także z Rosji, Ukrainy, Litwy, Białorusi, Słowacji, Czech, Słowacji i innych państw.

Podczas  jubileuszu  prezentacje przedstawili wygłosili przedstawiciele CSK z Holandii – Judith Lunter, Martin Haarman i Wilco Meijer. Kolejnym punktem programu był film zaprezentowany przez Martę Misiuwianiec-Królikiewicz i Piotra Zgórzyńskiego, który w zabawny sposób opowiadał jak powstała firma CSK w Polsce. Udział w nim wzięli wszyscy pracownicy CSK Polska i Jurgen Bouter, dyrektor ds. sprzedaży CSK Holandia.

Po części oficjalnej  przedstawiciele współpracujących firm  złożyli życzenia Jubilatom gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, załączając symboliczne upominki. Bodaj największe zainteresowanie wzbudziła delegacja rosyjska, która swój upominek długo skrywała w kartonowym opakowaniu. Dopiero w  momencie składania życzeń wyciągnęła z niego potężnych rozmiarów portret Piotra Zgórzyńskiego.  Zebrani złożyli także serdeczne podziękowania za 15 lat współpracy i ciepło pożegnali Jurge­na Boutera, który rozstał się z firmą CSK.

Bardzo dyna­miczny rozwój CSK jest zasługą osób w niej zatrudnionych. Podczas uroczystości podkreślono, iż firma współpracuje z Wydziałem Nauki o Żywności UWM w Olsztynie i że znakomita większość technologicznego personelu CSK food enrichment Poland szczyci się kortowskimi korzeniami. Z ośmiorga technologów pra­cujących w CSK siedmioro to absolwenci Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmiń­sko-Mazurskiego.  W pierwszym dniu  uroczystości z inicjatywy mgr inż. Piotra Zgórzyńskiego i członka zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie dr inż. Ta­deusza Płodzienia, powstał Klub Branżowy Absolwentów Stowarzyszenia UWM w Olsztynie  „Toruńska Droga Mleczna „. W skład zarządu wybrano: mgr inż. Piotra Zgórzyńskiego (prezes), mgr inż. Piotra Kaletowskiego (wiceprezes) i mgr inż. Justynę Wilińską (sekretarz).

Za dotychczasową współpracę ze Stowarzyszeniem Absolwentów UWM  Piotr Zgórzyński został uhonorowany  Złotą Odznaką „Zasłużony dla Stowarzyszenia Ab­solwentów UWM w Olsztynie”. Odznakę wręczyli prof. zw. dr hab. dr h.c. An­drzej  Faruga i dr inż. Tadeusz Płodzień.

B. Pilarek

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje o firmie …

 

 

CSK food enrichment jest holenderską firmą działającą na rynku komponentów przeznaczonych dla przemysłu mleczarskiego . Szczyci się ona ugruntowanym, ponad 100 letnim, branżowym  doświadczeniem.  Jej historia, w zakresie dostaw dla tej tradycyjnej, bardzo wymagającej gałęzi przemysłu holenderskiego wpłynęła na wykreowanie silnej pozycji na rynku międzynarodowym.

Firma została założona w Holandii w roku 1905. Jej siedzibę zlokalizowano w Leeuwarden – pięknym, fryzyjskim mieście z tradycjami. Posiada dwa oddziały produkcyjne; w Leeuwarden i Ede. Ścisła współpraca ze znanym holenderskim instytutem badawczym NIZO gwarantuje bardzo wysoką jakość wytwarzanych przez CSK kultur bakteryjnych, przeznaczonych na potrzeby przemysłu mleczarskiego. Zgodnie z holenderską tradycją, w stulecie swojego istnienia, CSK otrzymała z rąk Królowej Holandii prawo umieszczenia w swoim logo korony. Prawo to przysługuje tylko tym holenderskim firmom, które istnieją sto lat a działalność ich jest nieskazitelna pod względem etycznym i prawnym.

Kontynuacją planów rozwojowych przedsiębiorstwa było utworzenie w 1998 roku w Polsce firmy CSK food enrichment Poland. Mając na uwadze względy logistyczne, skrócenie odległości dzielących firmę od klientów, biuro i magazyny zostały zlokalizowane w Toruniu .

Zakres zadań, dla których powołana została w Polsce CSK food enrichment Poland, jest bardzo szeroki, począwszy od dystrybucji wysokiej jakości dodatków mających zastosowanie w przemyśle mleczarskim, poprzez szeroko rozumianą pomoc technologiczną i techniczną, wdrażanie nowych produktów aż po pomoc w przygotowaniu się zakładów do wejścia w nowe struktury unijne.

CSK food enrichment Poland stała się partnerem dla wielu zakładów mleczarskich w Polsce oraz Europie Środkowo-Wschodniej. Bardzo dynamiczny rozwój firmy jest zasługą osób w niej zatrudnionych. Ich profesjonalizm i pasja przynoszą wymierne  efekty.

Znakomita większość technologicznego personelu CSK food enrichment Poland szczyci się kortowskimi korzeniami. Z ośmiorga technologów pracujących w CSK siedmioro to absolwenci Wydziału Nauki o Żywności Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego.

Jesteśmy do Waszej dyspozycji

 

 

 

 

Area Manager

Piotr Zgórzyński

 

 

Plany na przyszłość…

 

W roku 2010 zapadła decyzja o budowie nowego zakładu produkcyjnego wytwarzającego koncentraty bakteryjne na rynki mleczarskie. Latem 2011 roku w Leeuwarden wkopano kamień węgielny pod nową inwestycję. Na wskroś nowoczesny zakład, produkujący kultury bakteryjne, rozpocznie swoją działalność w 2013 roku.

Decyzja o powstaniu nowych mocy produkcyjnych spowodowana była między innymi  ekspansją CSK Poland na rynki Rosji, Białorusi, Ukrainy, Państw Nadbałtyckich, Czech i Słowacji.

Współpraca CSK z UWM, a szczególności z Wydziałem Nauki o Żywności, gwarantuje możliwość korzystania ze źródła specjalistów edukowanych w olsztyńskiej uczelni, którzy mogą rozpocząć swoją karierę zawodową w nowoczesnej firmie związanej bezpośrednio z branżą mleczarską.

 

Informacja o produktach …

 

Firma CSK food enrichment od początku swej działalności dąży do zapewnienia kompleksowej obsługi swoich klientów. Chcemy, aby logo naszej firmy stało  się dla naszych partnerów nie tylko symbolem jednej z firm dystrybuujących dodatki dla przemysłu mleczarskiego, ale również znakiem rozpoznawczym konkretnego partnera, dostarczającego najwyższej klasy materiały pomocnicze dla mleczarstwa a przede wszystkim zapewniającego niezbędną pomoc technologiczną i techniczną. Doświadczona kadra inżynieryjno-technologiczna na życzenie klienta udziela niezbędnych porad, a regularne wizyty technologów z firmy CSK food enrichment w zakładach mleczarskich budują wzajemne zaufanie i więzi partnerskie.

CSK food enrichment oferuje swoim klientom pełną paletę produktów mających zastosowanie w przemyśle mleczarskim w skład której wchodzi;

- Kultury bakteryjne CesKa®-stA

- Naturalna podpuszczka cielęca CSK o nazwie „KALASE”

- Koagulant mikrobiologiczny „MILASE”

- Lizozym

- Barwnik do serów ANNATO CSK

- Aromat masła

- Naturalny kwas mlekowy

- Polioctan winylu

- Parafina do pokrywania serów

- Podłoża do hodowli drobnoustrojów MVC , MIC

- Chlorek wapnia

- Saletra

- Stabilizatory dla przemysłu mleczarskiego

- Topniki do serów topionych

 

Kultury bakteryjne CesKa®-stAr;

 

Firma CSK food enrichment specjalizuje się w produkcji i dystrybucji głęboko mrożonych kultur bakteryjnych CesKa®-stAr. Wytwarzane  są one w zakładzie produkcyjnym firmy w Ede. Ścisła kooperacja z istniejącym na tym samym terenie HOLENDERSKIM INSTYTUTEM BADAWCZYM NIZO oraz doświadczenie w sferze przemysłowej produkcji kultur bakteryjnych FIRMY CSK FOOD ENRICHMENT gwarantują najwyższą jakość wytwarzanych produktów.

CSK Food Enrichment specjalizuje się w wytwarzaniu głęboko mrożonych kultur bakteryjnych stosowanych do produkcji ;

- serów dojrzewających ( szczepionki do bezpośredniego stosowania i do przygotowywania zakwasów roboczych)

- twarogów

- serków cottage cheese i homogenizowanych

- jogurtów

- mlecznych napojów fermentowanych

- masła produkowanego metodą NIZO i metodą tradycyjną

Kultury bakteryjne pakowane są w zależności od potrzeb klienta w plastikowe kubeczki po 125 lub 62,5 g., lub w formie granulatu w kartoniki o pojemności 500 lub 1000 ml.

Do namnażania szczepionek w matecznikach posiadamy w swojej ofercie specjalnie opracowane dla naszych kultur bakteryjnych podłoża MVC i MIC .

Preparaty enzymatyczne ;

CSK food enrichment posiada w swojej ofercie handlowej naturalną podpuszczkę cielęcą CSK, koagulant mikrobiologiczny „MILASE” oraz LIZOZYM .

Naturalna podpuszczka cielęca CSK jest sztandarowym produktem firmy, masowo stosowanym przy produkcji serów dojrzewających w Holandii, Niemczech i innych państwach europejskich. Jest naturalnym ekstraktem z trawieńców cieląt, w wieku do sześciu miesięcy, karmionych wyłącznie mlekiem matki. Jej moc 1 : 10 800 oraz skład 75 % chymozyny i 25 % pepsyny zgodnie z praktyką i tradycją holenderską pozwala osiągnąć najlepszą efektywność koagulacji białek przy produkcji serów oraz bardzo wysoką wydajność procesu. Gwarantuje również wysokie walory organoleptyczne wytworzonych serów.

Koagulant mikrobiologiczny „MILASE” jest wysokiej jakości, nie modyfikowanym genetycznie, enzymem otrzymanym na bazie Rhizomucor miechei, stosowanym przy produkcji serów dojrzewających .

LIZOZYM jest produktem pozwalającym wyeliminować dotychczas stosowaną przy produkcji serów dojrzewających saletrę.

Dodatki do produkcji masła metodą NIZO

CSK food enrichment posiada w swojej ofercie handlowej produkty mające zastosowanie przy produkcji masła z nieukwaszonej śmietanki  – „Metodą NIZO” .

- Koncentrat naturalnego kwasu mlekowego wytworzony na bazie fermentacji laktozy , posiadający kwasowość 16000N

- Koncentrat diacetylu – aromatu do produkcji masła .

- Kultury bakteryjne do przygotowania zakwasu maślarskiego, wchodzącego w interakcję z koncentratem naturalnego kwasu mlekowego, czego następstwem jest powstanie dwuacetylu – aromatu maślarskiego .

Materiały do powierzchniowego pokrywania serów

- Polioctan winylu grupy CesKa®-coAt

Przeznaczony do powierzchniowego pokrywania serów w celu przeprowadzania ich prawidłowego dojrzewania, ochrony przed zapleśnieniem ( obecność natamycyny ) i nadmiernym wysychaniem .

- Parafiny o różnych kolorach .

- Celofany do opakowywania ozdobnego serów pokrytych parafiną lub polioctanem .

gototopgototop

Komentarze nie są dozwolone.