Sierpień, 2021

W nawiązaniu do poprzednich informacji zawiadamiamy:

W związku z trwaniem pandemii COVID-19  prezydium postanowiło opóźnić termin wyborów do zarządu  Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie. Podstawa Prawna Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach (artykuł 10 ustęp 1 F). Wynika z niej, że jeśli kadencja upływa w czasie trwania epidemii, to z mocy prawa przedłużona jest do 60 dni po odwołaniu epidemii. Inaczej mówiąc – kadencja trwa i zgodnie z prawem nie ma obowiązku jej przedłużania. Zgodnie z prawem kadencja obecnego zarządu powinna zakończyć się w terminie do 60 dni po formalnym odwołaniu pandemii.

Po uroczystościach Dnia Absolwenta odbędzie się zebranie zarządu Zarządu i zaproszonych gości.

Brak komentarzy

Blondynka na budowach świata

Anna Mięsiak to absolwentka budownictwa oraz ergonomii i projektowania form użytkowych UWM. Budowlańcy na budowach świata widzą w niej tylko blondynkę. Ona fachowością zapędza ich tymczasem w kozi róg.

Anna pochodzi z Kętrzyna. Skończyła tamtejsze liceum i na studia wybrała się na UWM. Dlaczego właśnie ta uczelnia?

- Byłam w liceum dobra z matematyki, fizyki i chemii. Chciałam iść albo na medycynę, albo na architekturę. Medycyny wtedy na UWM nie było, a architektury do tej pory nie ma. W domu panował akurat kryzys finansowy, więc musiałam wybrać studia gdzieś niedaleko ze względu na koszty. Wybrałam więc Olsztyn, a budownictwo dlatego, że mój tata miał firmę budowlaną. Od dziecka kręciłam się po różnych budowach. Podobało mi się jak tata coś składał, podłączał i rozkręcał – mówi Anna. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Z mojej perspektywy – dr inż. Janusz Lorenz

Poproszono mnie o napisanie wspomnień z różnych okresów, np. studiów, pracy zawodowej i działalności społecznej. Po dłuższym zastanowieniu postanowiłem wspomnieć powstanie Uniwersytetu, kolegę ze studiów Norberta Poślednika i swoją społeczną działalność.

Powstanie Uniwersytetu z mojej perspektywy

Jak każdy absolwent jestem emocjonalnie silnie związany z uczelnią, dlatego zacznę od powstania Uniwersytetu, choć na ten temat sporo już napisano. Sporo, ale – niestety – nie wszystko, i subiektywnie. Jako świadek i uczestnik wydarzeń poprzedzających powstanie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przypomnę pomijane w publikacjach fakty.

W w okresie piastowania przeze mnie funkcji wojewody olsztyńskiego, a więc w latach 1993-1997 następowały przeobrażenia polityczne, które wywierały ogromny wpływ na sytuację gospodarczą tak kraju, jak i województwa. Dostępna w regionie oferta kształcenia pozostawała niezmienna. Następowała likwidacja Państwowych Przedsiębiorstw Gospodarki ! i wszelkich powiązanych z nimi zakładów, a także filii wielu np. warszawskich firm. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy