Luty, 2021

Mundek, na zawsze zostaniesz w naszej pamięci…

W nocy z 16 na 17 lutego 2021 roku po długiej chorobie w wieku 82 lat zmarł w Warszawie Rajmund Jacek SZLĄZAK. Był studentem Wydziału Rybactwa Morskiego Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie i absolwentem tego Wydziału już z dyplomem WSR w Szczecinie. Wybitny działacz studencki lat 60. i 70. XX wieku, sekretarz Komisji Ekonomicznej Rady Naczelnej Zrzeszenia Studentów Polskich, działacz Polskiego Związku Wędkarskiego, spółdzielca i samorządowiec.

Zwięzły komunikat z kondolencjami nie odda barwnego i aktywnego życia Rajmunda Szlązaka: Mundka, a dla bliskich Jacka, który chlubnie zapisał się w dziejach kortowskiej uczelni. Zapewne zapamiętało go wiele osób spośród absolwentów WSR, ale warto przypomnieć jego działalność w Kortowie. Dla mnie był po prostu starszym o sześć lat kolegą i w wielu sytuacjach wzorem postępowania, a zaczynaliśmy studia razem w 1963 roku. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Mgr inż. Leszek Kiełczewski nie żyje

Przed 10 laty absolwenci Wydziału Rolniczego byłej Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie postanowili oddawać szczególne honory swoim zmarłym Koleżankom i Kolegom. Otóż w dniu ich pogrzebu mieszkający w Olsztynie i chętni z innych miejscowości spotykają się przy znajdującym się przy Promenadzie Absolwentów w Kortowie głazie z tablicą poświęconą pamięci pracowników i absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie i poprzedzających go uczelni. W dniu i o godzinie pogrzebu zapalają znicze, składają wiązanki kwiatów, wierzący odmawiają modlitwy, a następnie wspominają zmarłych. Natomiast podczas oficjalnego pogrzebu na cmentarzu jeden z jego uczestników informuje o równoległym pożegnaniu zmarłego i zapaleniu zniczy oraz złożeniu kwiatów przed tablicą przy Promenadzie Absolwentów w Kortowie. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Dr Tomasz Wierzejski belfrem UWM 2020

Radio UWM FM i Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego pierwszy plebiscyt na najlepszego wykładowcę „Gala Belfer Roku” zorganizowały w 2005 roku. Ideą konkursu było ukazanie lepszej strony relacji między studentami i wykładowcami oraz zaproponowanie najlepszych belfrów. Organizatorzy chcieli przełamać stereotyp i pokazać, że kontakty między nauczycielami akademickimi a uczniami to także owocna współpraca i miłe doświadczenia.

Pierwszym etapem plebiscytu są wybory na wydziale, w których studenci wybierają najlepszego nauczyciela akademickiego, a osoba, która otrzyma najwięcej głosów otrzymuje honorowy tytuł Belfra Wydziału. Oficjalny Plebiscyt Belfra Uczelni jest więc „walką zwycięzców” i spośród 16 kandydatów, na podstawie ilości głosów, wyłaniany jest tylko 1 zwycięzca. W tym roku konkurs był podzielony na 3 etapy – wszystkie w formie online. Finałowe głosowanie trwało od 13 do 20 stycznia. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Finaliści plebiscytu Najlepszy Belfer UWM 2020

Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie już po raz piętnasty zorganizowała plebiscyt na najlepszego dydaktyka naszj uczelni. W pieqwszym etapie studencji zgłosili ponad 500 kandydatów. Spośród nich Samorzady Studenckie wybrały po trzech kandydfatów na każdym wydziale. Każdy student miał prawo oddania tylko jednego głosu na kandydata ze swojego wydziału. Głosowanie zakończyło się 14 grudnia. Zwycięscy zdobyli tytuły Belfra Wydziału UWM i stanęli w szranki w III etapie eliminacji, czyli do wyboróqw na Belfra Uniwerasytetu Warmińsko-Mazurskiego 2020. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

MAZURSKO-MAZOWIECKIE MORSKIE OPOWIEŚCI

Mazowiecka grupa absolwentów Wydziału Rolniczego kortowskiej Uczelni, którzy studiowali w latach 1968 – 1972 i 73, zwana w dalszej części tej publikacji WIECZNYMI STUDENTAMI postanowiła kolejne absolwenckie spotkanie odbyć na Morzu Bałtyckim.

Studenci spotkali się późnym popołudniem w Marinie Przełom znajdującej się przy ujściu Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej i zaokrętowali na jachcie Delphia XV, który ma ponad 14 m długości, 111 metrów żagla i opłynął kulę ziemską pod Tomkiem Cichockim z Olsztyna. Przyjechali z Sieradza, Płocka, Olecka, Skierniewic i Sierpca. Potem jeszcze dołączyli następni z Elbląga, Barczewa, Lidzbarka Warmińskiego i Skierniewic. Rano, po śniadaniu wypływamy. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy