














Napisany w Aktualności dnia 26 stycznia 2021
Z uwagi na panującą pandemię prezydium zarządu obradowało w ograniczonym składzie do 5 członków: dr inż. Bolesław Pilarek – prezes zarządu, prof. dr hab. Józef Tworkowski – wiceprezes, dr hab. Krzysztof Łożyński- wiceprezes, prof. dr hab. Jan Tywończuk – członek zarządu (współpracujący z wiceprezesem J. Lorenzem) i mgr inż. Jan Skamarski – sekretarz.
Bieżące zadania Stowarzyszenia przedstawił prezes dr inż. Bolesław Pilarek:
Napisany w Aktualności dnia 12 stycznia 2021
Napisany w Aktualności dnia 6 stycznia 2021
Napisany w Aktualności dnia 5 stycznia 2021
W dniu 5 stycznia 2020 r. w Gdyni-Redłowie pożegnaliśmy jednego z najznakomitszych ichtiologów praktyków polskiej akwakultury, twórcę potęgi pstrągowej ostatniego półwiecza, także znakomitego naukowca i wychowawcy młodzieży – profesora zw. KRZYSZTOFA GORYCZKĘ. Pochodził z królewskiego Krakowa, był absolwentem ostatniego (1959 r.) inżynierskiego rocznika olsztyńskiego wydz. Rybackiego WSR, skąd wyższa plejada wybitnych ichtiologów i naukowców, m.in. profesorowie Rajmund Trzebatowski, Ludmiła Stodolnik, Konstanty Lossow, ichtiolodzy dr Krzysztof Stasiniewicz, mgr Rogalski Tomasz czy mgr Zbgniew i Krystyna Girtschowtt. Długa to lista. Ze Zmarłym znałem się jeszcze z lat studiów, w olsztyńskim akademiku był rzadkim wędkarzem pstrągowym. Potem, w latach 60. poznałem Go bliżej, kiedy to wraz niedawno zmarłym prof. R. Bartlem życzliwie i gratisowo odsyłali nam do Ryb. Stacji WSR w Krakowie-Mydlnikach zwroty znaczków smoltów łososi i troci dunajeckiej, wypuszczanych do dopływów górnej Wisły. Pomimo żmudnego tworzenia w Trójmieście z wizją prof. S. Sakowicza, renomowanego centrum Hodowli pstrąga IRS, najpierw w ciasnej Oliwie, a potem Rutkach, Zmarły nie zaniechał kontaktów z macierzystym wydziałem, stale śledząc jego wielce kręte ścieżki rozwojowe. Czytaj reszte tego wpisu »
Napisany w Aktualności dnia 5 stycznia 2021
Napisany w Aktualności dnia 5 stycznia 2021
Spełnienie kryteriów konkursu „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza” to jeden z głównych celów strategii rozwoju UWM na najbliższe lata. W styczniu projekt strategii zaopiniuje Rada Uczelni, a następnie rektor przestawi ją Senatowi UWM.
Przez ostatnie miesiące Kolegium Rektorskie UWM z inicjatywy rektora Jerzego Przyborowskiego przygotowywało nową strategię rozwoju Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Znalazło się w niej 6 głównych celów strategicznych: spełnienie kryteriów konkursu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza”, rozwój oferty dydaktycznej, zapewnienie przyjaznych warunków studiowania i pracy, wsparcie rozwoju osobistego studentów i pracowników Uniwersytetu, nowoczesny system zarządzania i zapewnienie Uniwersytetowi stabilnych warunków finansowych oraz umocnienie marki Uniwersytetu w kraju i za granicą, czyli promocja.
- Już w swoim programie wyborczym nawiązywałem do tych celów, które są ujęte w strategii. Strategia jest przygotowana na 10 lat i uwzględnia bardzo wiele aspektów związanych z rozwojem UWM we wszystkich obszarach jego funkcjonowania – wyjaśnia rektor UWM, prof. Jerzy Przyborowski. Czytaj reszte tego wpisu »
W tym momencie przeglądasz archiwum dla Styczeń, 2021
Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie
Wpisy (RSS) ^