Październik, 2019

Złoty Krzyż Zasługi dla dr. hab. Zbigniewa Lipińskiego

W dowód uznania za osiągnięcia w twórczej pracy dla dobra pszczelarstwa Złotym Krzyżem Zasługi  został uhonorowany dr hab. nauk weterynaryjnych Zbigniew Lipiński, absolwent ART w Olsztynie, pracownik Zakładu Mechanizmów Działania Hormonów Instytutu Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie

Odznaczenie zostało wręczone przez wicewojewodę małopolskiego Zbigniewa Starca 7 lipca 2019 roku podczas XXVIII Biesiady u Bartnika w Stróżach (powiat nowosądecki). Wspomniana Biesiada, w istocie zjazd podkarpackich pszczelarzy, jest corocznie organizowana przez Gospodarstwo Pasieczne „Sądecki Bartnik” oraz Karpacki Związek Pszczelarzy. Wniosek o nadanie wyróżnienia został złożony przez Stowarzyszenie Pszczelarzy Zawodowych.

 

Serdecznie gratulujemy!


Brak komentarzy

Profesor Halina Karnicka

Profesor Halina Karnicka urodziła się 15 maja 1908 roku w Piotrkowie Trybunalskim, ale dzieciństwo i młodość oraz okres wojny spędziła w rodzinnym gnieździe, czyli niewielkim majątku rodziców w Chybicach koło Skarżyska.

W 1932 r. ukończyła studia na Wydziale Ogrodniczym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie ze stopniem magistra inżyniera i złotym medalem, uzyskując pod kierunkiem prof. W. Dąbrowskiego specjalizacje z zakresu mikrobiologii. Po studiach została zatrudniona w Pracowni Mikrobiologii Instytutu Naukowego Państwowej Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Puławach. W kwietniu 1934 roku wyszła za mąż za mgr. inż. Feliksa Karnickiego, absolwenta SGGW. Młodzi małżonkowie przeprowadzili się do Cieszyna, gdzie mgr inż. Feliks Karnicki został zatrudniony na stanowisku kierownika Doświadczalnej Stacji Serowarskiej w Bażanowicach, należącej do Państwowej Wyższej Szkoły Gospodarstwa Wiejskiego w Cieszynie. w latach 1934-39 uchodził za najwybitniejszego specjalistę w dziedzinie badań mikrobiologicznych w mleczarstwie i pod kierunkiem profesora Burrii, dyrektora Instytutu Mleczarskiego w Liebelfeeld/Bern w Szwajcarii zaczął przygotowywać pracę doktorską. Natomiast mgr inż. Halina Karnicka podjęła pracę na stanowisku asystenta w Państwowej Wyższej Szkole Gospodarstwa Wiejskiego w Cieszynie, gdzie pracowała do 1939 r. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Dni spirometrii 2019

Wzorem minionych lat, 9 i 11 października br kierowany przez dyrektor mgr inż. Irenę Petrynę Samodzielny Publiczny Zespoł Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie włączył się w europejską kampanię HEALTHY LUNGS FOR LIFE. Jest to inicjatywa European Respiratory Society (ERS) i European Lung Fundation (ELF), koordynowana w Polsce przez Polską Federację Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i POCHP. W 2019 roku hasłem kampanii jest „Breathe Clean Air” – oddychaj czystym powietrzem.

W Polsce do hasła Oddychaj czystym powietrzem dodajemy „Zatrzymaj astmę i POCHP”. Obecnie na choroby obturacyjne płuc, choruje ponad 6.000.000 Polaków. Połowa chorych na astmę i 70% chorych na POCHP nie wie o swojej chorobie. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Dzień Absolwenta 2019

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z tegorocznych uroczystości Dnia Absolwenta 14 września 2019 r.

Kliknij tutaj —> Dzień Absolwenta 2019

Brak komentarzy

Oferta pracy

Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu poszukuje kandydata na stanowisko

Kierownik Produkcji

Wymagania:
- wykształcenie wyższe kierunek Technologia mleczarska lub pokrewny,

- minimum 3-letnie doświadczenie na danym stanowisku,

- znajomość procesów technologicznych z branży mleczarskiej,

- umiejętność podejmowania decyzji w sytuacjach kryzysowych,

- umiejętność wprowadzania i dostosowania się do nowych koncepcji i rozwiązań technologicznych,
- biegła obsługa pakietu MS Office,
- znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym,
- dyspozycyjność.

Zapewniamy:
- zatrudnienie w firmie o ugruntowanej pozycji na rynku,
- stabilną pracę w pełnym wymiarze czasu pracy,

- szeroki pakiet socjalny,

- opiekę medyczną,
- możliwość rozwoju zawodowego.

Oferty zawierające cv oraz list motywacyjny prosimy kierować do dnia 25.10.2019 roku na adres:
Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu, ul. Wielkopolska 1, 63-800 Gostyń lub

e-mail: kadry@smgostyn.com.pl

Brak komentarzy

Brak komentarzy