Maj, 2019

Spotkanie z członkiem Stowarzyszenia Absolwentów UWM, redaktorem Mirosławem Rogalskim „50-letnia przygoda z Radiem” organizowane przez SDP na „Scenie Literackiej” Książnicy Polskiej (plac Jana Pawła II), zaplanowane na 1 czerwca (sobota) godz. 17.00  z przyczyn niezależnych zostało przełożone na inny termin. O miejscu i nowym terminie zainteresowanych poinformujemy.

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM, Fundacja im. M. Oczapowskiego oraz Klub Seniora ZNP w UWM

zapraszają

w środę 5.06.2019 r. o godz. 17.00

na spotkanie wspomnieniowe z dziennikarzem

Tadeuszem Matulewiczem

„Alfred Shütz – kompozytor czerwonych maków i Feliks Konarski – autorze tekstu pieśni”

przy pianinie Zygmunt Kociński

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

„Warszawianka” i „Kortowo” nie tylko na ludowo

W tym roku odbywa się „II Studencki Wielosztuk Kulturalny” – festiwal prezentujący zespoły artystyczne działające w środowisku akademickim, który był również częścią obchodów XX-lecia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przyszedł czas na podsumowanie tego wydarzenia. Dziś wspominamy koncert, który otwierał Wielosztuk i na długo utkwi w sercach wszystkich członków Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Brak komentarzy

Benefis stawowego romantyka, czyli jubileusze profesora Janusza Guziura

Jak efektywnie zarządzać życiem –  by osiągać cele w zmieniającej się rzeczywistości? To tytuł laudacji na cześć prof. dra hab. inż. Janusza Guziura,  wygłoszonej 11 maja 2019 roku przez prof. dra hab. wet. Józefa Szarka na międzynarodowej konferencji naukowo-szkoleniowej poświęconej rozwojowi akwakultury w Polsce. Zorganizował ją Departament Rybołówstwa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej pod kierownictwem dra Janusza Wrony (absolwenta kierunku rybackiego na UWM) we współpracy z Gospodarstwem Rybackim „Pustelnia” sp. z o.o. w Woli Rudzkiej k. Opola Lubelskiego – 400 km od Olsztyna! Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

„Portrety” – Wystawy AGSA w Bibliotece Uniwersyteckiej

W maju przygotowano dwie indywidualne wystawy z cyklu „Portrety”,  pana prof. dr hab. Tadeusza Rawy i dr Teresy Kosman, zróżnicowane pod względem techniki i stylu. Ten trudny temat jest podejmowany w sztuce od wieków. Jest trudnym m.in. ze względu na subtelność relacji artysty  z osobą portretowaną. Portret jest świadectwem umiejętności malarza. To prawdziwe wyzwanie dla portrecistów, do których szerokiego grona należą niewątpliwie prezentowani artyści.

Tadeusz Rawa, prof. dr hab. urodził się w Reszlu, na Warmii. Całe życie zawodowe jako pracownik naukowo- dydaktyczny, związał  początkowo z Wydziałem Mechanicznym w WSR- ART, a następnie Wydziałem Nauk Technicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Przez trzy kolejne kadencje był Dziekanem tego wydziału, a także przez jedną kadencję  pełnił funkcję Prorektora do spraw osobowych  UWM. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Sponsoring sportowy

Firma Bujalski to nie tylko prężnie działające przedsiębiorstwo, to także firma wspierająca sporty wśród dzieci i młodzieży, a w szczególności żeglarstwo. Od marca tego roku jesteśmy głównym sponsorem załogi Aleksander Hlebowicz i Amelia Kwiatkowska z NAUTICUS Yacht Club Olsztyn. Aktywność w biznesie przypomina sportowe zmagania, dlatego staramy się angażować w sponsoring sportu. Dlaczego żeglarstwo ? Sponsorowana załoga musi współdziałać jak dobre przedsiębiorstwo- zespołowo, a silny i zgrany zespół odgrywa bardzo dużą rolę w osiągnięciu sukcesu przez każdą firmę. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Zarządy Klubów

Ziemia Warmińska” i „ Miłośników Poezji” Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Olsztynie

 

serdecznie zapraszają na I majówkę poetycką

pt. „Podajmy sobie ręce”

w ramach cyklu

UWM – NAUKA – KULTURA – ROZWÓJ„

z okazji 20 – lecia powstania UWM

 

Spotkanie odbędzie się w dniu 28 maja 2019 r. /wtorek/ o godz. 17ºº w sali konferencyjnej na półpiętrze Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Olsztynie przy ul. 1 Maja 5 /wejście przez budynek lub od strony dyskontu „Biedronka”/.

 

Organizatorzy

Brak komentarzy