Luty, 2019

Prawi ludzie odchodzą zbyt wcześnie

„Śmierć nie jest kresem naszego istnienia.

Żyjemy w naszych dzieciach

I następnych pokoleniach.

Albowiem to dalej my, a nasze ciała

To tylko zwiędłe liście na drzewie życia”.

Albert Einstein

8 lutego w wieku 85 lat zmarł wielce zasłużony dla rolnictwa, absolwent WSR, były pracownik Katedry Łąkarstwa, współzałożyciel i wieloletni zastępca redaktora naczelnego tygodnika rolniczego „Nasza Wieś” mgr inż. Jerzy Sawicki. Był prawym człowiekiem i bardzo dociekliwym dziennikarzem i wrażliwym na ludzką krzywdę. Często oferował potrzebującym bezinteresowną pomoc. Nie używał wielkich słów, żeby powiedzieć o sprawach wielkich, głębokich i ważnych. Mówił wprost o najważniejszych wartościach i ludzkich słabostkach. Był dowcipny i miał specyficzne poczucie humoru. Potrafił trafnie przewidywać. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Serdecznie gratulujemy

Serdecznie gratulujemy

Profesor Leszek Jan Rogalski dla uczczenie stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości wydał kolejną książkę pt. NIEPODLEGŁEJ OJCZYŹNIE – CZEŚĆ. W książce tej przedstawił losy 100 osobowej wielopokoleniowej rodziny Rogalskich i zamieścił 100 swoich wierszy.  Książka została włączona do księgozbioru Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Informujemy również, że profesor Rogalski został dwukrotnie ( w 2017 i 2018) wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim.

 

Serdecznie gratulujemy


 

 

 

 

 

 

 

 

 

Brak komentarzy