Listopad, 2018

Spotkanie klubów

Stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Wieczornica poetycka

Tradycyjnie w pracowniczym pięknym klubie Baccalarium odbyła się kolejna trzecia już Wieczornica poetycka. Współorganizatorami były działające przy Stowarzyszeniu Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego: Klub Miłośników Poezji i Klub Sympatyków Ziemi Świętokrzyskiej. Pierwszej części obrad przewodniczył profesor – senior Leszek Jan Rogalski, prezes Klubu Miłośników Poezji, a drugiej profesor – senior Zdzisław Ciećko, prezes drugiego Klubu i jednocześnie przewodniczący Rady Fundacji im. M. Oczapowskiego. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

18 listopada o godz. 19.00 w Bazylice Konkatedralnej św. Jakuba Apostoła na Starym Mieście w Olsztynie zostanie odprawiona msza święta wypominkowa w intencji zmarłych w czasie ostatniego roku pracowników i studentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Msza św. za duszę św. pamięci profesora Andrzeja Farugę odbędzie się dniu 30. 11. 2018 r. o godz. 18.00 w kościele p. w. św. Franciszka w Kortowie.

 

 

Brak komentarzy

12 listopada 2018 roku, po krótkim pobycie w szpitalu, zmarła nasza redakcyjna Koleżanka Joanna Zwolińska. Czytelnicy dobrze znają Jej nazwisko, ponieważ całe swoje życie zawodowe poświęciła prasie rolniczej. Pracowała w redakcjach tak popularnych pism adresowanych do mieszkańców wsi, jak: „Gromada – Rolnik Polski”, „Gazeta Rolnicza”, „Plon”, „Poradnik Rolniczy” oraz „Tygodnik Poradnik Rolniczy”. Była wszechstronną dziennikarką, znakomitą reportażystką, zaangażowaną zwłaszcza w obronę osób krzywdzonych przez różnego rodzaju instytucje. Interesująco i rzetelnie pisała o problemach rolników zarówno podejmując interwencje w ich trudnych sprawach, jak i zdając relacje z gospodarstw, których tak wiele odwiedziła. Prosty, przejrzysty styl wypowiedzi, wielka kultura słowa i rzetelność – to cechy wyróżniające jej dziennikarstwo. Potrafiła słuchać drugiego człowieka. Była serdeczna i chętna do pomocy. Z jej rad korzystało wielu młodych dziennikarzy. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Żegnaj Profesorze, żegnaj Prezesie

Do 4 numeru „5 plus X” z 2018r. włożyliśmy wkładkę poświęconą prof. zw. dr. ha. Andrzejowi Farudze, dr. h.c, prezesowi Zarządu Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, który po długiej i ciężkiej chorobie zmarł w wieku 84 lat 30 października 2018 roku.

Na uroczystości pogrzebowe licznie przybyli między innymi przedstawiciele z wielu ośrodków naukowych w kraju, rzesza wychowanków, koledzy z rocznika studiów, hodowcy drobiu, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów UWM i przedstawiciele Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w regionalnych strojach. Wiele osób nadesłało do Stowarzyszenia kondolencje, miedzy innymi: mgr inż. Aleksander Nazarko z Gdańska, dr Jan Sadowski z Pszczelina, mgr inż. Rajmund Ronchetti z Cieszyna, mgr inż. Ryszard Kwiatkowski z Włocławka oraz Klub Absolwentów UWM „Ziemia Cieszyńska”, Klub Absolwentów UWM „Ziemia Łomżyńska”, Klub Absolwentów UWM „Toruńska Droga Mleczna”. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Kondolencje

Z żalem i smutkiem przyjęliśmy powiadomienie o zgonie – prof.dr Andrzeja Farugi  Prezesa Stowarzyszenia Absolwentów UW-M  oraz Prezesa Koła M.Z.C. w Olsztynie.
Jako absolwenci i  członkowie, zrzeszeni  w tych  Organizacjach w Cieszynie, z szczerym ubolewaniem  żegnamy Pana Prezesa, śp prof. dr Andrzeja Farugę.
Prosimy jednocześnie  o przekazanie Rodzinie naszych szczerych wyrazów współczucia.
Rajmund Ronchetti
Prezes Zarządu
Cieszyńskiego Koła  Stowarzyszenia
Absolwentów Uniwersytetu W-M w Olsztynie
Cieszyn, dnia 04.11.2018r

Brak komentarzy