Sierpień, 2018

Stowarzyszenie Absolwentów

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

w Olsztynie

uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach

Dnia Absolwenta

8 września 2018 r.

pod honorowym patronatem JM Rektora UWM

prof. dr hab. Ryszarda J. Góreckiego

Program Dnia Absolwenta:

10.40 – spotkanie na Promenadzie Absolwentów przy tablicy poświęconej pamięci absolwentów i nauczycieli akademickich, złożenie wiązanki kwiatów przez JM Rektora i zapalenie znicza przez absolwentów

11.00 – Otwarcie spotkania i przywitanie gości

11.05 – Występ Zespołu Pieśni i Tańca „Kortowo” (Aula im. prof. M. Kotera)

11.25 – Wystąpienie JM Rektora prof. dr hab. Ryszarda J. Góreckiego

11.45 – Wręczenie odznaczeń Stowarzyszenia Absolwentów UWM                 w Olsztynie

12.05 – Wręczenie odznaczeń Związku Młodzieży Wiejskiej

12.20 – Wręczenie Złotych Dyplomów oraz Dyplomów Odnowienia Studiów absolwentom wydziałów: Rolniczego i Zootechnicznego 1968

12.40 – Wystąpienie prof. dr hab. Stanisława Achremczyka

13.00 – Wystąpienia gości

13.25 – Zakończenie

W grupach zorganizowanych uczestniczyć będą absolwenci następujących wydziałów i roczników: Rolniczy 1957, Zootechniczny 1966, Rolniczy 1968, Zootechniczny 1968, Mleczarski 1971, Zootechniczny 1974, Geodezji 1978, Rolniczy 1988 oraz Zootechniczny 1998.

Brak komentarzy

Święto Wojska Polskiego, Wielka Defilada Niepodległości i Rodzinny Piknik

Święto Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, albo Święto Wojska Polskiego, jest obchodzone 15 sierpnia. Ta data nawiązuje do słynnej Bitwy Warszawskiej, którą Polska wygrała w 1920 roku. Obchodzono je już w dwudziestoleciu międzywojennym, nosiło jednak inną nazwę – Dzień Żołnierza. W 1947 roku zaniechano jednak uroczystości, które powróciły dopiero w 1992 roku.

W tym roku Polskę Święto Wojska w Warszawie odbywające się w stuletnią rocznice odzyskania niepodległości przez Polskę, było szczególnie uroczyste. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Audycja o Dniu Absolwenta w radiu UWM FM

Zapraszamy do odsłuchania.

http://www.uwmfm.pl/news/126/czytaj/3210/we-wrzesniu-kolejny-zjazd-absolwentow-uwm-w-olsztynie.html

 

Brak komentarzy

Wystawa XX „Dwie w jednej”

Ten zagadkowy tytuł informuje o czerwcowej wystawie w Bibliotece Uniwersyteckiej UWM, , zorganizowanej przez Stowarzyszenie Absolwentów UWM, już dwudziestej, która składa się z dwóch części. Pierwsza to studia kopii obrazów japońskich słynnego mistrza Utagawy Hirosige, żyjącego na przełomie XIX i XX wieku, zebranych w katalogu pt. „100 widoków z miasta Edo”. Wystawa ta  jest rezultatem kolejnego projektu, realizowanego na zajęciach grupy malarskiej TO MY przy Uniwersytecie Trzeciego Wieku w roku 2017/2018 w ramach doskonalenia warsztatu twórczości plastycznej. Autorzy kopii bardzo  precyzyjnie  oddali w swoich pracach specyficzną technikę, sposób kadrowania i kompozycji oraz koloryt i nastrój sztuki japońskiej. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wystawa XIX Wenecja i Werona w Bibliotece Uniwersyteckiej

Stowarzyszenie Absolwentów UWM i Fundacja i. M. Oczapowskiego  zaprosiło  9 maja do Biblioteki Uniwersyteckiej na kolejną wystawę, tym razem fotograficzną, pod tytułem „Włoskie Klimaty”. Autorką prac jest pani Bożena Koper, pracownik Biblioteki  Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie, absolwentka Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Studiów Podyplomowych z Psychologii Muzyki w Akademii Muzycznej w Warszawie. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Santorini

Santorini

Taki tytuł miała lipcowa wystawa fotografii artystycznej w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego zorganizowana przez Stowarzyszenie Absolwentów UWM . Autorki prezentowanych zdjęć, pani Ewa Bednarska i pani Justyna Juszkiewicz uświetniły rozpoczynające się wakacje słonecznymi, niezwykle kolorowymi, pełnymi błękitów, bieli, sepii, beżów, szmaragdów i morskich odcieni widokami zachęcającymi do zwiedzania. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy