Maj, 2018

Brak komentarzy

RODO Fundacja im. M. Oczapowskiego

Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Fundacji im. M. Oczapowskiego.

Jak przetwarzamy dane osobowe?

Administratorem Państwa danych, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystane Państwa dane osobowe jest Fundacja im. M. Oczapowskiego z siedzibą przy ul. Heweliusza 14, 10-724 Olsztyn. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych można uzyskać pod adresem mailowym: fundacja.im.m.oczapowskiego@uwm.edu.pl lub adresem pocztowym: Fundacja im. M. Oczapowskiego 10-724 Olsztyn, ul. Heweliusza 14 na pisemny wniosek. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wiersze to kryształy emocji

Parę zdań po lekturze tomiku wierszy Leszka Jana Rogalskiego
pt. „Sanktuarium Gietrzwałdzkie w obrazie Ojczyzny”.

Napisać recenzję tomiku wierszy? Ba, żeby to było możliwe … Opracowanie recenzji oznacza krytyczne odniesienie się do jakiegoś dzieła. W przypadku wierszy jest to szczególnie trudne, bo to jest tak, jakby recenzent uzurpował sobie prawo do kierowania emocjami Autora, do narzucenia mu swojego sposobu myślenia, tego racjonalnego, a przecież wiersze, choć ręką spisywane, podyktowane są „sercem” i emocjami! Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Wenecja i Werona w Bibliotece Uniwersyteckiej

Stowarzyszenie Absolwentów UWM i Fundacja i. M. Oczapowskiego  zaprosiło  9. maja na kolejną wystawę, tym razem fotograficzną, pod tytułem „Włoskie Klimaty”. Autorką prac jest pani Bożena Koper, pracownik Biblioteki  Wydziału Sztuki UWM w Olsztynie, absolwentka Wychowania Muzycznego Wyższej Szkoły Pedagogicznej oraz Studiów Podyplomowych z Psychologii Muzyki w Akademii Muzycznej w Warszawie. Zaprezentowane piękne fotografie uroczych zakątków Wenecji i Werony, są owocem wyjazdu do Włoch pracowników Wydziału Sztuki UWM i zostały subiektywnie  przez autorkę wybrane spośród wielu innych, opiewających piękno zwiedzanych miast, które zrobiła podczas tej wycieczki. Artystka umiejętnie i profesjonalnie przedstawiła  klimat, charakter i urok Wenecji i Werony. Wystawę można oglądać do 30 maja w Bibliotece Uniwersyteckiej ul. Oczapowskiego 12b w Olsztynie –Kortowo w godzinach pracy Biblioteki od 8.00 do 20.00. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

RODO Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Od 25 maja 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy o ochronie danych osobowych (RODO). W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych w Stowarzyszeniu Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.

Jak przetwarzamy dane osobowe?

Administratorem Państwa danych, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystane Państwa dane osobowe jest Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie z siedzibą przy ul. Heweliusza 14, 10-724 Olsztyn, pok. 107. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Państwa danych można uzyskać pod adresem mailowym: stowarzyszenie.absolwentow@uwm.edu.pl lub adresem pocztowym: Stowarzyszenie Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie 10-724 Olsztyn, ul. Heweliusza 14 pok. 107 na pisemny wniosek. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

Krzepnie obywatelska wspólnota Polaków

W tym roku minęła 227. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która była drugim na świecie (po konstytucji USA z 1787 r.) i pierwszym w Europie aktem prawnym przygotowanym przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i grupę jego współpracowników w składzie: Ignacy Potocki, Stanisław Małachowski, Hugo Kołłątaj i Scipione Piattoli. Podstawą tego aktu prawnego był trójpodział  władzy. Ta ustawa zasadnicza była wyposażona w najwyższą moc prawną, która regulowała ogólne zasady ustroju politycznego i społeczno – gospodarczego państwa, kompetencje głównych organów władzy oraz prawa i obowiązki obywateli. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Brak komentarzy

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo

W  imieniu Polskiego Towarzystwa Agronomicznego

oraz  Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Olsztynie

uprzejmie zapraszam na spotkanie  z  Panem mgr Tadeuszem Rydzewskim,
człowiekiem z bogatym życiorysem, znanym hodowcą roślin, weteranem,
byłym pracownikiem WSR w Olsztynie.

Spotkanie odbędzie się w piątek 11 maja 2018 r. o godz. 10.00 w Katedrze
Hodowli Roślin i Nasiennictwa, Plac Łódzki 3  sala 416,

Józef Tworkowski

Brak komentarzy

Złoty jubileusz „Jamnika”

Studencka Agencja Fotograficzno-Informacyjna „Jamnik” została zarejestrowana w 1968 roku jako agenda Zrzeszenia Studentów Polskich, podobnie zresztą jak wszystko, co oficjalnie istniało w ówczesnym życiu studenckim. Pierwszym prezesem był student geodezji Jan Waszkinel. Na wyposażeniu „Jamnika” znalazły się cztery powiększalniki, tyleż aparatów, dwie lampy błyskowe oraz… grupa dwudziestu amatorów palących się do korzystania z tych dobrodziejstw.

Koniec lat sześćdziesiątych był dobrym czasem dla tego rodzaju inicjatyw. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

UPAMIĘTNIENIE KATASTROFY KATYŃSKIEJ

Mija 78. Rocznica zbrodni katyńskiej. W 1940 r na rozkaz Stalina strzałem w tył głowy rozstrzelano elitę polskiego narodu, ponad 23 tysiące jeńców z obozów Kozielska, Starobielska i Ostaszkowa oraz więzień zachodniej Ukrainy i Białorusi.

Z inicjatywy prof. dr. hab. Ryszarda Góreckiego, J.M. Rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie obchody rocznicy Katyńskiej w Kortowie połączone upamiętnieniem Katastrofy Smoleńskiej odbyły się 10 kwietnia 2018 roku. Pod obeliskiem z tablicą upamiętniającą pomordowanych w Katyniu absolwentów wyższych uczelni związanych rodzinnie z Olsztynem złożono kwiaty i zapalono znicze. Okolicznościowe przemówienie wygłosił JM Rektor prof. Ryszard Górecki, a modlitwę w intencji zamordowanych poprowadził ks. kanonik Mirosław Hulecki. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy