Kwiecień, 2018

Oferta pracy dla absolwentów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie

Szukam zespołu redakcyjno-organizacyjnego do globalnego projektu, który będzie powstawał przypuszczalnie z Microsoftem lub Agorą i zachodnimi mediami.

O to, żeby świat był normalny, muszą dbać szaleńcy

Projekt multimedialny Fascinations
Portal Fascinations ma szansę stać się najciekawszym portalem globalnym od czasu Google i Wikipedii. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Brak komentarzy

X Wiosenne Targi Ogrodnicze

„Pamiętajcie o ogrodach”

Przez dwa kwietniowe dni tereny Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego stały się doskonałym terytorium do spotkań miłośników ogrodów przydomowych, działek, tarasów i balkonów oraz amatorów rękodzieła i tradycyjnej żywności z producentami, wystawcami oraz miejscem wymiany doświadczeń z przedstawicielami wielu instytucji. Organizator X Targów Ogrodniczych „ Pamiętajcie o ogrodach” co roku dokłada starań, aby sprostać wzrastającym wymaganiom producentów, wystawców, handlowców i uczestników  tej corocznej interesującej imprezy. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Serdecznie gratulujemy

Wieloletni członek Stowarzyszenia Absolwentów i były sekretarz Zarządu, który jednocześnie przez prawie 30lat (czyli od powstanie Towarzystwa) był członkiem Zarządu, wiceprezesem i prezesem Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej. Ostatnio Walne Zgromadzenie Delegatów przyznało Mu godność Członka Honorowego.

Zarząd Stowarzyszenia Absolwentów

Brak komentarzy

Serdecznie gratulujemy

Artystyczna Komisja Kwalifikacyjna w składzie: prof. Teresa Miszkin – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, prof. Maria Targońska – Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, artysta plastyk Karolina Sprung – Zalewska uhonorowała wyróżnieniem spośród 68 finałowych obrazów 43 artystów z całej Polski, na Ogólnopolskiej Wystawie Marynistycznej BARWY MORZA – Gdynia 2018, dr Joannę Bentkowską-Hlebowicz z Wydziału Sztuki za obraz pt. „Kroniki portowe 91 z cyklu „Gdzie Neptun mówi dobranoc”.  Wystawa odbywająca się na statku – muzeum „Dar Pomorza” w Gdyni potrwa do 20.06.2018r. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Klub Regionalny „Kresowiacy”

Stowarzyszenia Absolwentów UWM, Fundacja im. M. Oczapowskiego

oraz Klub Seniora ZNP w UWM

zapraszają

25.04.2018 r. o godz. 17.00

 

na spotkanie

z prof. dr. hab. Stanisławem Achremczykiem

pt.:

Nadzieje i rozczarowania 1791 roku

Miejsce spotkania

„Baccalarium”

ul. Prawocheńskiego 4

Kortowo

Brak komentarzy

ZAPRASZAMY RODAKÓW Z ZIEMI ŚWIĘTOKRZSKIEJ DO WSPÓŁPRACY

Warmia i Mazury to region gdzie wyjątkowo odcisnęła swoje piętno historia powojenna, odrywając od swoich korzeni ludzi mieszkających tu od pokoleń, a na ich miejsce z wielu miejsc przedwojennej Rzeczpospolitej przybyli inni. Także Ziemia Świętokrzyska była tym regionem, z którego na Warmię i Mazury przypłynęło wiele osób w poszukiwaniu pracy i wykształcenia.

Jesteśmy w większości absolwentami AR-T, WSP czy UWM a w licznych kontaktach służbowych czy towarzyskich okazało się, że łączy nas miejsce urodzenia i wychowania nad Nidą czy w rejonie Gór Świętokrzyskich. Postanowiliśmy korzystając z życzliwości Stowarzyszenia Absolwentów UWM, a w szczególności jego prezesa Pana prof. dr hab. Andrzeja Farugi i przy Stowarzyszeniu powołać Klub Sympatyków Ziemi Świętokrzyskiej.

Jest nas już kilkanaście osób, poszukujemy nadal, zarówno na Naszym Uniwersytecie jak i poza nim tych mieszkańców Warmii i Mazur, którzy sentymentalnie związani są z Ziemią Świętokrzyską. Ku naszej radości na inicjatywne spotkanie w styczniu br. przybyli wicemarszałkowie województw świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego Jan Maćkowiak i Miron Sycz, którzy wsparli nasze przedsięwzięcie. Kieruje nami głównie sentyment dla naszego miejsca urodzenia czy pochodzenia naszych rodziców, chęć poznania współczesnej Kielecczyzny, ale także chcieliśmy spisać w formie monografii losy ludzi pochodzących z Ziemi Świętokrzyskiej, a działających na Warmii i Mazurach.

Prezesem naszego Klubu został prof. dr hab. Zdzisław Ciećko. Zapraszamy do współpracy rodaków, którzy są zainteresowani zarówno poznaniem współczesności i historii swojej „Małej Ojczyzny” nad Nidą jak i przedstawieniem losów swoich czy dziejów rodziny o zgłoszenie się do nas poprzez profil facebookowy (https://www.facebook.co/KlubSympatykowZiemiSwietokrzyskiej/) lub nawiązanie kontaktu emailowego andrzej.klasa@uwm.edu.pl lub: stowarzyszenie.absolwentow@uwm.edu.pl

Andrzej Klasa

Brak komentarzy

Brak komentarzy