Październik, 2016

Uroczystość weselna absolwenta Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie

Łukasz Godlewski i Anna Maleszko wraz z Rodzicami zaprosili nie tylko rodzinę i najbliższych, ale również koleżanki, kolegów oraz dojrzałych wiekowo absolwentów ze studiów na Alma Mater Cortoviensis. Łukasz, Pan młody, to absolwent Wydziału Humanistycznego UWM, dyplomant prof. dr hab. Grzegorza Białuńskiego. Pani Alina Bogucka z d. Sandulska po ukończeniu studiów obroniła prace doktorską na SGGW w Warszawie z zakresu entomologii i jej osiemdziesięcioletni mąż mgr inż. Edward z Ostrowi Mazowieckiej byli najstarszymi absolwentami kortowskiej uczelni uczestniczącymi w tym szczególnym wydarzeniu w życiu młodej pary. Pani Alina, magistrantka prof. Dominika Wanica, z nieukrywanym wzruszeniem podała temat pracy dyplomowej: – „Wartość gospodarcza nowych odmian pomidorów w porównaniu z dawną odmianą polską – Mory 33.” Małżonek Edward to magistrant prof. Zygmunta Tomaszewskiego. Do dziś dokładnie pamięta temat pracy dyplomowej: – „Siła ssąca i parcie korzeniowe roślin motylkowych gleb lekkich”. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Stanisław Machnik nie żyje

Jego życiowym celem był stały rozwój szkół rolniczych

25 września 2016 roku zmarł STANISŁAW MACHNIK – człowiek kierujący przez 31 lat (1956-1987) oświatą rolniczą na Warmii i Mazurach. W jego ostatniej drodze w kościele św. Józefa i na cmentarzu przy ul. Poprzecznej w Olsztynie oprócz najbliższej rodziny uczestniczyli licznie zgromadzeni jego byli współpracownicy, liczna grupa żyjących jeszcze byłych dyrektorów i nauczycieli szkół rolniczych z Warmii i Mazur. Warto odnotować, że w pogrzebie uczestniczył poczt sztandarowy ZSCKR z Dobrocina – szkoły, która także obecnie przywiązuje dużą wagę do tradycji i ludzkiej godności, czego niestety nie można powiedzieć o niektórych innych szkołach. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

18 inauguracja roku akademickiego

Uniwersytet wielkich szans

W Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie 18 rok akademicki zainaugurowała liczna grupa społeczności akademickiej, liczącej prawie 27 tys. osób, w tym 3600 pracowników (600 profesorów) i 23 200 studentów (na I rok przyjęto 6, 6 tys.). Uroczystość została poprzedzona Mszą św. w kortowskim kościele pod wezwaniem św. Franciszka z Asyżu. Uczestniczyli w niej liczni przedstawiciele duchowieństwa na czele z ks. arcybiskupem dr. Wojciechem Ziembą,dr. h.c., ks. arcybiskupem dr. Józefem Górzyńskim i ks. arcybiskupem seniorem dr. Edmundem Piszczem, dr. h.c. oraz społecznością akademicką na czele z JM. Rektorem prof. dr .hab. Ryszardem J. Góreckim i prorektorami: prof. dr. hab. Mirosławem Gornowiczem, prof. dr hab. Grzegorzem Białuńskim, prof. dr hab. Jerzym Jaroszewskim, prof. dr. hab. Wojciechem Maksymowiczem i prof. dr. hab. Jerzym Przyborowskim oraz kanclerzem dr inż. Aleksandrem Sochą. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy