Wrzesień, 2016

Wieści ze Stowarzyszenia

Najważniejszym wydarzeniem w okresie wakacyjnym były przygotowania tradycyjnych obchodów Dnia Absolwenta (10 września br) oraz statutowe posiedzenie Zarządu Stowarzyszenia. Obchody Dnia Absolwenta rozpoczęto spotkaniem na Promenadzie Absolwentów i złożeniem kwiatów oraz zapaleniem zniczy pod tablicą poświęconą pamięci absolwentów i pracowników naukowych uczelni kortowskiej, z udziałem prorektora prof. dr. hab. Mirosława Gornowicza. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Z historii Klubu Branżowego „Zootechnicy”

25 marca 2009r. Absolwenci Wydziału Zootechnicznego Wyższej Szkoły Rolniczej w Olsztynie – rocznik 1959, członkowie Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie w składzie: – Ryszard Dobek, Andrzej Faruga, Bogdan Flisikowski, Andrzej Majchrzak, Edward Misiarczyk, Eugeniusz Nowicki, Irena Rapczyńska, Grzegorz Zrajkowski i Bronisław Wawrzyniak postanowili założyć i działać w ramach Sekcji Branżowej WSR – ART- Zootechnicy”. Po paru dniach dołączyli koledzy z innych roczników: – Krystyna Kozłowska, Jerzy Strzeżek, Jacek Faruga i inni. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Fundacja im. M. Oczapowskiego

Szanowny Panie Prezesie,

chciałam bardzo serdecznie podziękować zarządowi i pracownikom Fundacji za specjalny numer czasopisma 5+X, który już się ukazał z okazji Jubileuszu 65-lecia Wydziału Nauk o Środowisku. Numer jest bardzo ładny i dla nas bardzo cenny. Na pewno przyniesie Absolwentom wiele zadowolenia i wspomnień.

Mamy nadzieję, że Państwo zaszczycą nas swoją obecnością na uroczystościach Jubileuszowych.

Łączę wyrazy szacunku

Ewa Paturej

Brak komentarzy

Zaproszenie

Stowarzyszenie Absolwentów

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

w Olsztynie

uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach

Dnia Absolwenta

10 września 2016 r.

pod honorowym patronatem JM Rektora UWM

Program Dnia Absolwenta:

1100 – Spotkanie na Promenadzie Absolwentów

1115 – Spotkanie z kierownictwem Uczelni i Stowarzyszenia oraz wręczenie wyróżnień

aula prof. Kotera

1300 - Koncert

1400 – Zwiedzanie Kortowa (indywidualnie)

Brak komentarzy

XXIII Jesienne Targi Rolnicze

Na początku września (3 i 4) na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz sąsiadującym Centrum Wdrażania i Promocji Innowacji, działającym przy Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. w Olsztynie odbyły sie XXIII Jesienne Tragi Rolnicze. W tym roku 180 wystawców zaprezentowało: maszyny i urządzenia rolnicze, pasze i dodatki paszowe, wyposażenie budynków inwentarskich, zwierzęta hodowlane i ozdobne, nawozy i środki ochrony roślin, budownictwo, odnawialne źródła energii, krzewy i rośliny ozdobne, wyposażenie ogrodów, żywność tradycyjna i regionalna, przetwórstwo rolno-spożywcze, instytucje działające na rzecz rolnictwa i obszarów wiejskich. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

GALERIA STOWARZYSZENIA ABSOLWENTÓW UWM

W czerwcu, w galerii Stowarzyszenia Absolwentów UWM w Bibliotece Uniwersyteckiej swoje prace malarskie przedstawiła pani Justyna Sołowiej. Wystawę zatytułowała „Collage”, sugerując wielość tematów i form. Artystka jest absolwentką Państwowego Liceum Plastycznego w Olsztynie i Instytutu Sztuk Pięknych na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie (2011r.). W tym też roku obroniła pracę dyplomową z malarstwa pod tytułem „Moda wśród nas”, którą prezentowała na festiwalu Street of Design – Warszawa 2011. Jej obrazy wystawiane były na Aukcjach Młodej Sztuki w Warszawie i Krakowie, Sopocie, Wrocławiu, Opolu, Wrocławiu i Katowicach. Brała udział w licznych wystawach indywidualnych(13) i zbiorowych (35). Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy