Sierpień, 2016

Razem czy osobno?

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich Oddział w Olsztynie, głównie dzięki staraniom Jerzego Pantaka, wydało „Słownik dziennikarzy Warmii i Mazur” oparty głównie na wypowiedziach respondentów „Ankiety” opracowanej bez znajomości podstaw budowy kwestionariusza. Najbardziej obiektywnie wypadł rozdział o zmarłych dziennikarzach, natomiast w bibliografii są poważne luki.

Wcześniej, w 1975 roku prof. Tadeusz Oracki w książce „Twórcy i działacze kultury” podał drukiem kilkanaście biogramów dziennikarzy, wielu pomijając, ponieważ nie odpowiedzieli na jego ankietę. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Do redakcji wpłynęły podziękowania dla prof. dr hab. Andrzeja Farugi, dr h.c., dr Bolesława Pilarka i mgr inż. Marii Bentkowskiej. Publikujemy je w takiej kolejności.

Szanowny Panie Profesorze,

Niestrudzony Prezesie W-M Koła MZC!

 

Pragnę w imieniu Danusi Macury i swoim własnym podziękować za radości, jakie zgotowaliście nam nie tylko w Olsztynie.

Moja możliwość wystąpienia z własna twórczością, dzięki Waszym staraniom, umocniła moja kondycję duchową i wywołała rodzaj satysfakcji z osiągnięć

Dziękuję za dokument dziejowy w Internecie.

Nasze zadowolenie spotęgowała możliwość odwiedzenia chorego Pana Jana Kumora, dzięki Pani Marii Bentkowskiej.

Dziękują wdzięczne Danuta Macura i Teresa Waszut

Cisownica, 18.08.2016 r. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Tourne Zespołu Pieśni i Tańca „Goleszów”

W lipcu zaprzyjaźniony z Warmińsko-Mazurskim Kołem Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Zespół Pieśni i Tańca „Goleszów” odwiedził kilka miejscowości w krainie 1000 jezior.

– Po raz pierwszy – powiedziała towarzysząca zespołowi poetka Teresa Waszut z Cisownicy – byliśmy w Olsztynie z chórem „Gloria” na 15-leciu Warmińsko-Mazurskiego Koła Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Jan Kumor ówczesny prezes Klubu Inteligencji Katolickiej poprosił nas o danie koncertu z okazji 100-lecia Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po świątyni oprowadzał nas ks. arcybiskup dr Edmund Piszcz. Wówczas byliśmy także w Ognisku Kultury Rodzinnej w Kudypach, gdzie przyjmowali nas państwo Rita i Leonard Kostkowie. Cieszymy sie, że na Warmii i Mazurach jest dobry klimat do kultywowania i popularyzowania kultury cieszyńskiej. Od pierwszego pobytu utrzymuję bliskie kontakty z Janem Kumorem. Bezpośrednio po tym przyjeździe do Olsztyna odwiedziliśmy go z Danutą Macurą. Niestety, jest ciężko chory. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

Zjazd Absolwentów Wydziału Mleczarskiego rocznik 1960 – 1965

Jak tam Przyjacielu?

Lata studenckie – to czas naszej młodości

Gdy wszystko wokół pachniało świeżością,

Nasze marzenia, studia i uczucia

Często związane z młodzieńczą miłością. Czytaj reszte tego wpisu »

Brak komentarzy

ZAPROSZENIE NA DZIEŃ ABSOLWENTA

Stowarzyszenie Absolwentów

Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego

w Olsztynie

uprzejmie zaprasza do wzięcia udziału w obchodach

Dnia Absolwenta

10 września 2016 r.

pod honorowym patronatem JM Rektora UWM

Program Dnia Absolwenta:

1100 – Spotkanie na Promenadzie Absolwentów

1115 – Spotkanie z kierownictwem Uczelni i Stowarzyszenia oraz wręczenie wyróżnień (aula prof. Kotera, „stare kino”)

1300 - Koncert

1400 – Zwiedzanie Kortowa (indywidualnie)

* * *

2000 – Uroczysty bal w Klubie Absolwenta „Arton”

Czeka na Ciebie bogate menu włącznie z trunkami, doborowa orkiestra oraz korony Królowej i Króla balu.

Po podsumowaniu niezbędnych kosztów ustaliliśmy koszt balu na 95 zł od 1 osoby plus koszty noclegów, które każdy uczestnik opłaca sam w akademiku DS  (60-70 zł za dobę w pokojach 1- lub 2-osobowych + opłata klimatyczna – 2,12 zł/doba). Kartę zgłoszeniową oraz kopię dowodu wpłaty prosimy przesłać w nieprzekraczalnym terminie do 5.08.2016 r. na adres: Fundacja im. M. Oczapowskiego, ul. Heweliusza 12, 10-724 Olsztyn – Kortowo. Pieniądze prosimy przesłać na konto Fundacji: Raiffaisen POLBANK  94 1750 0012 0000 0000 2221 5582 (z dopiskiem Bal). Liczba miejsc jest ograniczona, liczy się data zgłoszenia.

Brak komentarzy